Whatsapp güncelleme yaparak yeni özellikleri bünyesine taşımıştır. Farklı alanlarda kullanıma izin veren uygulamada durum güncellemesi bazen yapılamamaktadır. Bunun için öncelikle internete bağlı olup olmadığınız kontrol edin.Eğer bağlantınız varsa başka bir cihazdan deneyin. Diğer cihazda da sorun yaşanıyorsa problem internetinizde olabilir. Fakat diğer cihazda sorun yoksa whatsapp uygulamanızdan çıkış yapıp tekrar deneyebilirsiniz. Whatsapp için destek hattı mevcuttur.Ancak Türkiye’de kullanıma olanak sağlayan bir numarası bulunmamaktadır. Whatsapp özel destek hattı olan 11870 numarası tuşlanarak da probleminizi çözmeye çalışabilirsiniz.

Whatsapp Uygulamasında Durum Nedir?

Whatsapp durum eklentisi yeni güncellemeler sonucunda uygulamaya eklenmiştir. Bunun ile birlikte 24 saat boyunca arkadaşlarınızın görebileceği resim, video ya da gif yüklemesi yapabilirsiniz. 24 saat sonra otomatik olarak silinen yüklemeleriniz için mesajlaşma bölümünün sağ yanında bulunan durum bölümüne girin ve orada en üstte durumum yazan bölüme tıklayın.Önünüze çıkan ekrandan isterseniz resim isterseniz de video çekip yükleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Whatsapp sorunları içinde bazen sıkıntı yaşanabilen bu durumda önce internet bağlantınızı kontrol etmeyi sonra da çıkış yapıp tekrar girmeyi deneyebilirsiniz.

Whatsapp Uygulaması Hangi Cihazlarda Kullanılır?

Whatsapp akıllı telefonlarda kullanıma uygun bir uygulamadır.Ancak zaman içinde yaptığı güncellemeler ile bazı cihazlardan kullanımı çekmiştir.Özellikle eski sürüme sahip olan windows phone 7, android 2.3.3 ve ios6 işletimciye ve altına sahip olan cihazlarda kullanılmamaktadır. Bu uygulamalardan yararlanmak isteyenler bu sürüme sahip olmayan cihazları tercih etmelidirler.

Bu yazı; Whatsappdestek.net sitesinde yer alan bilgilerden ve görsellerden derlenerek hazırlanmıştır.