Türkiye’nin köklü discount marketlerinin başında şüphesiz Bim geliyor. Özellikle ucuz olması ve özellikle alım gücü düşük kişileri baz alması sayesinde son yıllarda büyümesini katlayarak ilerletmiştir.

Bu sayede Bim artık her kesime hitap eden kendini markalaştırmak bir yapıya büründürmüştür. Binlerce kişiye iş imkanı sağlamaktadır.

Bim’de Kariyer ve Çalışma Şartları

Öncelikle Bim yoğun bir tempoda çalışır. Lokasyon neresi olursa olsun birçok insan Bim’e özellikle gelir ve alışverişini yapar. Tabi lokasyon farkı ciroyu etkiler. İş gücünü de etkileyebilir ancak yoğunluk genel olarak her yerde vardır ve yorucu bir iştir.

Bim’de hiyerarşi;

  • Personel
  • Mağaza Sorumlusu Yardımcısı
  • Mağaza Sorumlusu

şeklindedir. Ancak iş dağılımında herkes her şeyi yapabilir, yoğunluğa göre bunu discount marketlerde görebilirsiniz. Bim’de sirkülasyon hızı fazladır. Performansınıza göre ve önermeye göre kademe kademe yükselebilirsiniz.

Bim’de Maaşlar

Öncelikle önemli bir konudan bahsedeyim. Edindiğim son bilgi de Bim İşkur üzerinden eleman alıyor ve öncelikle ilk 4 ay maaş ödemesini İşkur yapıyor sonra Bim bünyesine geçiyorsunuz. Bu da maaş farkını ortaya çıkarıyor. İşkur’da iken asgari ücret alırsınız.

  • Personel 1600 TL +
  • Mağaza Sorumlusu Yardımcısı 2000 TL+
  • Mazağa Sorumlusu 2500 TL+

ücret alır. Neden artı olarak koyduk net maaşlar değişebilmektedir. Özellikle envanter performansları primi etkiler. 150 liradan 500 liraya varan primler alabilirsiniz duruma göre. Ayrıca çalışma saatiniz, kadrolu olmanız yukarıda bahsettiğimiz gibi maaşı etkileyen nedenlerden biridir.

[poll id=”2″]