Dolomit mermer, doğada oluşumu binlerce yıl süren, kalsiyum karbonat ve magnezyum içeren kayaçlardır. Mermer türleri arasında çok özel bir yere sahip olan dolomit taşı Türkiye’de Balıkesir’in Marmara Adasından çıkarılır.

Bu bölgeden çıkarılan dolomit mermer dünyanın pek çok ülkesine ihraç edilir. İnce kristalli ve sıkı bir yapıya sahiptir. Beyaz renkli olan bu mermer türünün damarlı ve damarsız olan türleri bulunur.

Mimarların önem verdiği projelerde kullanılır ve kullanıldığı alana asalet ve şıklık katar. Beyaz renkli olması ile her renk dekorasyonla tam uyum içinde kullanılabilir. Beyaz rengi ile hijyenin özellikle vurgulanmak istediği ortamlarda kullanılır. Temizliği kolay, bakteri ve virüs barındırmayan yapısı ile uzun yıllar güvenle kullanılabilir.

Dolomit Mermer Nerelerde Kullanılır?

Dolomit mermerin beyaz rengi ile kullanım alanı oldukça geniştir. Küçük mekanların daha geniş ve ferah görünmesini sağlayan özelliği ile butik projelerde de dolomit taş kullanılır. Geniş alanlarda da zarif bir görünüm elde edilmesi amacıyla tercih edilir. Dolomit mermer nerelerde kullanılır incelendiğinde şu sonuçlar elde edilebilir:
•Zemin kaplamalarında
•Banyo, mutfak, mutfak tezgahı
•Lavabo, küvet
•Masa, sehpa
•Süs eşyaları
•Aksesuarlar
•Merdiven basamakları

Dolomit Mermer Fiyatları

Türkiye’de çıkarılan en değerli doğal taşlar arasında dolomit taşı da yer alır. Kullanıldığı projeye değer katan bu taş beyaz damarsız ve damarlı çeşitleri ile yaratıcılığın hayat bulmasını sağlar. Uzun ömürlü olan dolomit mermerin kullanıldığı dekorasyonların yenilenmesine gerek bulunmaz. Özellikle damarlı modelleri tercih edilmesi halinde doğal görünümün elde edilebilmesi için aynı firmadan alınması yararlı olur.

AVM, Lüks oteller, villalar, iş merkezleri gibi büyük projelerde sık kullanılan dolomit fiyatları için DH Marble firmasının web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kullanacağınız projeye uygun kalınlıkta dolomit mermer modelleri plakalarını firmadan alabilirsiniz.