Geçen yılın en çok konuşulanlardan biri olan Fi dizisi puhutv platformunda yayınlanıyordu. Normalde 2. Sezon Eylül, Ekim gibi başlaması gerekirken dizi cephesinden gelen haberler ise bambaşka şeylerin olduğunu ortaya çıkardı.

Fi Dizisinin 2. Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

Başrollerini Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür ve  Ozan Güven’in paylaştığı Fi dizisi geçen sezon büyük ses getirmişti. Sansürsüz olması, kitabın büyük ilgi görüp konunun izleyiciyle buluşması, oyunculuklar falan derken gerçekten etkileyici bir proje izlemiştik.

Arzu Kohen’in Fi, Çi, Pi üçlemesinden esinlenilerek yayın hayatına başlayan Fi ilk sezonda 12 bölüm olarak yayınlanmıştı.

Fi 2. Sezonuyla Show Tv ekranlarında olacak.

Fi 2. Sezon Televizyonda Yayınlanacak

Hakları satın alınan dizi televizyona transfer oldu ve artık Fi 2. Sezon televizyon da olacak. Show TV Genel Yayın Yönetmeni Suavi Doğan “Mart’tan itibaren yayın hakları bizde olacak. Mart – Haziran arası diziyi yayınlayacağız” dedi.

Fi dizisi artık Show TV ekranlarında

Dizinin Show TV’ye geçmesiyle ilgili Vatan Gazetesi’nden Oya Doğan’a konuşan Show TV Genel Yayın Yönetmeni Suavi Doğan, “Sen kanal yöneticisi olsan ve böyle kalitede bir dizi olsa almaz mıydın? Her şeyden öte kanalın marka değerine müthiş katkı sağlayacak bir iş. Açıkçası reytinglerinin de iyi olacağına inanıyorum. Mart’tan itibaren yayın hakları bizde olacak. Mart – Haziran arası diziyi yayınlayacağız. Dizi 60 dakika olduğu için, 26 bölümü her hafta iki bölümü birleştirerek ekrana getireceğiz. Sonuçta 13 haftada bitecek. Dizi devam ederse onları da satın alırız. Bu işin sektöre en önemli katkısı ise sözleşmesi oldu. Televizyonculuk açısından ilk defa denenen bir sistem bu. Sözleşmesi çok uzun sürdü. Aklımıza gelmeyen maddeler çıktı. Şimdi bu sözleşme bundan sonra yapılacak işler için örnek teşkil edecek.” ifadelerini kullandı.

Fi 2. Sezon Değişime Uğrayacak!

Şüphesiz internet dizisi olmak ile tv dizisi olmak arasında büyük fark var. Dizinin kitlesinin bu duruma sevineceğini düşünmüyorum. Açıkçası bende de bir hayal kırıklığı yarattı şimdiden. Fi dizisinin 2. Sezon kadrosunda Ozan Güven, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, Büşra Develi, Osman Sonant, Tülay Günal  yer alacak. Ayrıca yine sürpriz konuk oyuncuları da görebiliriz.
GÜNCELLEME

Fi 2. Sezon 9 Kasım’da puhutv’de Başlıyor

Yukarıdaki bilgiler tamamen tv projesine yönelik bilgiler. puhutv resmi hesabından paylaştığı gönderiyle dizinin 2. sezonun 9 Kasım’da başlayacağını duyurdu. Yayınlanmış bölümler televizyonda yayınlanacak böylelikle.