Günümüzde internet siteleri artık birer bilgi çöplüğü haline gelmişken doğru bilgiyi kısa sürede ve reklamsız bir şekilde bulmak da zorlaştı. Bu noktada hizmet veren haber sitelerinden olan haberedavet.com içerdiği farklı kategoriler ve özgün içerikleriyle okuyucularını doyurmaya devam ediyor.

Güncel haberler kategorisinde son dakika haberleri çıkıyor

Sitede aslında ekonomiden spora, hayat haberlerinden magazine kadar birçok kategoride haber yer alıyor. Geniş editör ekibiyle 7/24 habercilik anlayışına devam eden sitede güncel kategorisi altında hem son dakika haberlerine yer veriliyor hem de güncel fırsatlardan derlemeler yapılıyor.

Kullanıcıların yorumları da büyük önem taşıyor

Aktif bir platform yaratmak adına her haberin altına kullanıcı yorumları açılmış durumda. İster haber hakkında yorum yapabiliyorsunuz isterseniz de başka bir kullanıcının yapmış olduğu yoruma cevap verebiliyorsunuz. Tüm yorumlar bir editör tarafından incelendiğinden seviyeli bir platform oluşmaktadır.

Güncel haberleri takip etmek neden zorlaştı?

Son zamanlarda siteler arası rekabet öyle bir noktaya vardı ki artık haber siteleri birbirinden haberleri kopyala – yapıştır mantığı ile almakta ve ufak dokunuşlar yaparak sanki kendi haberiymiş gibi göstermektedir. En hızlı haber girenin, farklı varyasyonlarla çoğaltanın hit kazandığı bu dünyada herkes arama motorlarından daha fazla ziyaretçi çekme derdinde olduğundan güncel ve kaliteli içerik bulmak da hayli zorlaştı.

Son zamanlarda ortaya çıkan ever-green içerik yani ölmeyen içerikler de sitede yer alıyor. Örneğin Bahçeşehir Pazartürk hangi günler açık makalesinde her zaman güncel olan ve ömür boyu geçerli haberler üretilmektedir.

Bu yüzden insanlar bir haberi okuduğunda artık bu kesin doğrudur diyemiyor ve haberi birkaç farklı mecradan doğrulama isteği duyuyor. Özellikle bu noktada az ve öz haber ilkesiyle yoluna devam eden haberedavet.com bundan sonra da çizgisini bozmamak için çalışmalarına devam ediyor.

Galerilerle eğlenceli içerik üretiyor

Bir haber sitesi olmasının yanı sıra üretmiş olduğu eğlenceli ve öğretici galerilerle de okuyucuyu sıkmadan hap tadında içerikler de üretilmektedir. Hap tadında içerik derken aslında kullanıcıya çok fazla metin okutmayan kısa cümlelerle ve görsellerle bir olayı anlatmaya çalışıyoruz.