İkea çalışma şartları, ikea maaşları, ikea iş ilanları, ikea iş başvuruları, ikea çalışan yorumları gibi konulara değineceğiz.

İkea ülkemizde belirlediği bölgelerde sınırlı sayıda büyük yerleşimler üzerine şube açmaktadır. İsveç mimarisinin ürünlerini, İsveçli tasarımcıların ürünlerini sergiler ve satışa sunar. Kendi satış ve çalışma stili vardır ve bu ürünlerine yansımıştır.

İkea Çalışma Şartları 2017

İkea çalışma şartları hakkında bilgiler verelim. İkea çalışanları 10 saat ve üzeri çalışabilmektedirler. Ancak bu yoğun çalışma saatlerine karşı haftada 2 offları oluyor yani 2 gün izin alıyorlar. Çalışma saatleri esnek ve değişkenlik göstermektedir. Bununla beraber yoğun bir tempoda çalışılmaktadır. Büyük bir mağaza konseptine sahip olan İkea kendi içinde onlarca farklı kategorizasyonla farklı farklı personel yerleşimi yapmaktadır. Dolayısıyla kurumsal müşterilere ayrı, normal müşterilere ayrı şekilde hizmet verilir. Bu personellerde ona göre farklı farklı bir şekilde çalışır. İzin günleri yöneticiler tarafından belirlenir ful ve part time çalışanlarda durum böyledir. İkea part time işçi alımı da yapmaktadır.

İkea Maaşlar 2017

İkea maaş konusunda biraz daha iyi diyebiliriz. Asgari ücretin biraz üzerinde bir rakam alabilirsiniz. Tabi yine önemli olan çalışma saatleridir. Eksik saatler olduğunda bu maaşınıza yansıyacaktır. Özel gün ve tatillerde mesai yaptığınızda yüksek mesai ücreti alırsınız. Bunun yanı sıra yan haklarınız da vardır. Part time için de bu oranlara bakıp çalışma saatlerini baz almak faydalı olacaktır.

İkea İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İkea kariyer sitelerine ilan vermektedir. Ayrıca kendi sitesinden başvuru yapmaya çalıştığınızda da anlaşmalı kariyer sitesine yönlendirmektedir. Bununla beraber size yakın bir İkea’dan da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin: İşkur Kayıtlıların Perakende Sektöründe Çalışma Şartları ve Maaşlar 2017

[poll id=”2″]