Kripto para ekosisteminin en önemli oyuncularından biri olan Kucoin, işlem hacmi bakımından ilk 5’te yer alıyor. 2017 yılında faaliyete geçen borsa, en köklü kripto para borsalarından biri.

Buna ek olarak, yatırımcıların merak ettiği konuların başında, “Kucoin yasal mı?” sorusu geliyor. Ciddi yatırım tutarlarının emanet edildiği borsalarda, güven en önemli konu. Bu nedenle Kucoin borsasına yatırım yapmayı düşünen herkes için, Kucoin’in yasallığını her yönüyle ele aldık.

En eski borsalar arasında

Kripto para borsası, 2017 yılında Hong Kong’da kuruldu. Borsa, Hong Kong’un ardından Seyşeller ve Singapur’da da ofis açtı. 300’den fazla çalışana sahip Kucoin, küresel borsalar içinde ön plana çıkmayı başardı. 10 milyona yakın yatırımcının tercih ettiği Kucoin, işlem hacmi bakımından da en büyük borsalardan biri. Kucoin’in en büyük borsalar içinde yer almasının birçok nedeni var. Ancak borsanın başlıca avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Kripto para alım satımında en düşük komisyonları sunması
  • KYC zorunluluğu olmadan işlem yapılabilmesi
  • Web platformlarına ek olarak iPhone ve Android mobil uygulamalarını sağlaması
  • KCS token ile borsanın kârının, hisse senedi modeli ile dağıtılması
  • 200’den fazla ülkede faaliyet göstermesi
  • Müşteri destek birimi etkinliği bakımından en iyi borsalardan biri olması

Kucoin’in sağladığı bu fırsatlar, borsanın en iyiler arasına girmesine ve dünya çapında her 4 yatırımcıdan 1’i tarafından tercih edilmesine neden oldu. Peki Kucoin yasal bir borsa mı?

Kucoin Türkiye’de yasal olarak faaliyet gösteriyor

Kucoin, Hong Kong’da kurulmuş bir borsa olmasına karşın kısa süre içinde birçok büyük ülkede en popüler borsalar içinde yer almayı başardı. Seyşeller merkezli olarak operasyonlarını sürdüren borsa için en önemli operasyonlardan biri de Türkiye. Türkiye’de yüz binlerce yatırımcının Bitcoin alma konusunda tercih ettiği Kucoin borsası, yakın zamanda yasal bir şirket olarak faaliyet göstermeye başladı.

Dünyada birçok ülkede olduğu gibi, Türkiye’de de yasal olarak faaliyetlerini gösteren, vergisini veren Kucoin, bu anlamda Türkiye’de en güvenilir borsalar içinde gösteriliyor. 2018 yılından bu yana Türkiye’deki yatırımcıların tercihi olan borsanın, legal olarak hizmet vermeye başlamasının nedeni ise, Türk yatırımcılara daha iyi bir hizmet kalitesi sunmak.

Kucoin hangi güvenlik standartlarını sunuyor?

Kripto para borsalarının legal olarak faaliyet göstermesi yatırımcılar açısından çok önemli. Bununla birlikte, Kucoin ile ilgili merak edilen konulardan biri de güvenlik altyapısı. En popüler kripto para borsalarından biri olan Kucoin’de, güvenlik politikaları oldukça sıkı. Bunun nedenleri içinde, borsanın veri şifreleme ve teknik güvenlik prosedürlerinin, geniş bir ekip tarafından yönetilmesi. Dünya çapında 200’den fazla ülkede faaliyet gösteren Kucoin, 300’ün üzerinde çalışanı ile öne çıkan bir borsa.  10 milyona yakın kullanıcının yatırımlarını yönettiği borsa, DDOS ve diğer birçok siber saldırıya karşı en yüksek standartlarda korunuyor.

Kucoin’in yatırımcının yanında olduğu en önemli konulardan biri de, olası siber saldırılara karşı, tüm yatırımları sigorta güvence fonu ile korumaya alması. Kucoin’deki yatırımlar, olası bir saldırıya uğrasa dahi 100 milyonlarca dolar büyüklüğündeki fon, yatırımcıların zarar etmemesi adına uygulanıyor.

600’den fazla kripto paranın, 1000’den fazla işlem çifti ile işleme sunulduğu Kucoin, en büyük borsalar içindeki konumunu koruyor. Her yeni üyeye 500 USDT’ye varan oranda bonusun sunulduğu borsa, hızlı, güvenli ve kazançlı borsa yatırımı için tercih edilebilir.