Yazacak birçok film var sırada ama hem yerli yapım olması hem de beklentimin çok üstüne çıkması sebebiyle birazcık bahsetmesek olmaz.

Son dönemde yerli yapımlar o kadar saçma ve kötüydü ki birçoğunu yarıda bırakmıştım. Açıkcası İbrahim Büyükak komik adamdır ama film birkaç klişeden öteye gitmez diye düşünürken geçende izledim ve büyük keyif aldım. Sıkılmadan, yer yer güldüğüm, tepkilerin samimi olduğu bir Küçük Esnaf yerli film izle buldum karşımda.

Tabi ki, eleştirilebilir yanları ve bazı oyuncuların sırttığını söyleyebiliriz. Ama çekirdek kadro çok güzel oturmuş bu da sürükleyiciliği perçinlemiş. Filmin diğer güzel tarafı ise Zeynep Koçak kendini çok özletmiş. Çok güzel hareketler bunlardan sonra baya zaman geçti ve yıllar değişimini Koçak üstünde göstermiş ama oyunculuğunun kalitesi, muzip tavırları ve samimiyeti aynıydı. Yeniden görmek çok keyifliydi.

Kesinlikle önerdiğim bir yerli yapım diyebiliriz. film izle Ailecek ya da arkadaşlarla izlenebilir. Umarım çıta yükselerek devam eder. Film için sıcak, samimi diyebiliriz. Ama en önemlisi film sıkmıyor akıyor bu bana göre yerli yapımda önemli bir kıstas. Son dönemde toplumda hayal kırıklıkları olmasa gişede daha da tırmanabilirdi. Filmin yönetmen koltuğunda Bedran Güzel oturuyor.