Meyvelere iyi bir nedenle “doğanın şekeri” diyorlar. Doğal olarak tatlı ve lezzetlidir, ancak şekerden farklı olarak, her seferinde bir miktar faydalı besin içerir. Ve her meyve türünden farklı besinler elde edebilirsiniz, ancak birçok insan mangoların özellikle bir vitaminin güçlü bir kaynağı olduğunu bilmiyor.

Mango yemenin birçok olumlu etkisi vardır, ancak mangonun en büyük faydalarından biri yüksek C vitamini içeriğidir!

İşte bu yüzden mangolardan C vitamini almanın sağlığınıza faydası olabilir! Bu özel meyve ile ilgili bilmeniz gerekenleri haberimizde derledik.

2. Mangolardan bu C vitamini takviyesini almak, sağlığınıza çeşitli şekillerde fayda sağlayabilir.

Bazı araştırmalar, soğuk mevsim boyunca C vitamini alımının soğuk algınlığı semptomlarını mütevazı bir şekilde azaltabileceğini ve, soğuk algınlığını daha hızlı atlatmamıza yardımcı olabileceğini gösteriyor. Ayrıca, mangolardaki C vitamini, özellikle her ikisi de karışık bir öğün veya atıştırmalıkla birleştirildiğinde, demirin emilimini artırmaya yardımcı olur. Bir örnek, kuruyemiş ve tohumlar gibi demir içeren yiyeceklerle birlikte kuru mangoyu yemek karışımınıza eklemek olabilir.

Sadece bu değil, aynı zamanda C vitamininin göz ve kalp sağlığınıza yardımcı olduğu, bağırsağınızı iyileştirdiği, kolajen üretiminizi artırmaya yardımcı olduğu ve hastalıkları önlemeye yardımcı olabilecek güçlü antioksidan etkiler sağladığı bulunmuştur. Yeterli C vitamini olmadan vücudunuz kendini iyileştirmek için mücadele edebilir ve yorgunluk, ruh hali değişiklikleri ve cilt komplikasyonları gibi şeyler yaşayabilirsiniz.