Perakande sektörünün dev markalarından biri olan Mavi Jeans yerli gururumuzdur. Türkiye’de çok iyi işler çıkaran ve kendi marka kültürünü yaratan Mavi, ününü ve ürünlerini Avrupa ve Amerika’da piyasaya sunmuştur.

Yurtdışında kendi sektöründe tanınan çok önemli bir markadır. Bu başarısını 40 yıldan fazla büyük bir disiplin ve özverili çalışmasına borçludur. Mavi Jeans kaliteli ürünleriyle her zaman çok tercih edilen giyim mağazalarının başında gelir.

Peki, Mavi Jeans Kariyer yapmak için nasıl bir yer?

Mavi Jeans Çalışma Şartları 

Mavi Jeans personel alımı yaparken son derece titiz davranan şirketlerden biri. Online olarak ister sitesinden ister kariyer sitelerinden başvurabilirsiniz. Ayrıca mağazalarda başvuru formu da doldurabilirsiniz. Mağazan başvuracaksanız yanınızda mutlaka fotoğraf olsun. Mavi Jeans kaliteyi temsil eder kendi misyonu ve ilkleri vardır. Dolayısıyla personellerinde de bu ilkelere uygun arar. Markayı temsil edebilecek birini işi alırlar. Bu sebeple dış görünüş, giyiminiz, konuşma tarzınız, olayları değerlendirme şekliniz ve karşınızdaki kişide bıraktığınız etki her şeyi belirleyecektir.

mavi-jeans-calisma-sartlari
Mavi Jeans Çalışma Şartları ve Çalışma Saatleri

Çalışma saatleri konusunda Mavi vardiyalı bir sistemde çalışma biçimini benimsemiştir. Ortalama 8,30 saat çalışırsınız. Molalar bu süreye dahildir. Genellikle mesai olmamakla beraber bazı yoğun dönemlerde ya da mağazayla ilgili bir çalışma vs. yapılacaksa bir oynama olabilir. Bunun karşılığında mesai ücreti alırsınız. Bu ücret çalışma saatinizin belli bir oranına tekabül eder.

Mavi Jeans’de Maaşlar 

Diğer markalara oranla iyi bir maaş skalası vardır. Tabi Zara hariç, en değişmediyse sektörde en iyi maaşı veren Zara ve diğer markalarıdır. Mavi Jeans iş başı personeline 1700+ başlatabilir. Bu maaşın yanı sıra yemek parası gibi ek ücrette vardır. Ayrıca prim dolgundur. Kıdem ilerledikçe maaş artar. Yönetici maaşları da Mavi Jeans’de 4000 tl’nin üstündedir. Özellikle çalışma saatlerinin çok sarkmaması ve şartlar göz önüne alındığında Mavi kariye yapmak için çok ideal bir tercih olabilir. Şirketlerin Çalışma Şartlarını ve Maaşlarını incelemeye devam edeceğiz.

[poll id=”2″]