google-play-muzik-yenilendi-faydali-icerik
Google Play Müzik Servisini Yeniledi

Google Play Müzik yenilendi. Eskiye nazaran çok da kullanışlı ve zengin bir arayüz geldi. Şüphesiz bu yenilemenin online müzik piyasasındaki rekabetle ilgisi büyük.

Kişiselleştirme özelliklerini devreye alan Google, ek özelliklerde ekledi. Spotify’dan aşina olduğumuz ruh hallerine göre, türlere göre gibi listelendirme öneriler de Google Play Müzik servisinde yer alacak.

Arayüzün tamamen kullanıcı dostu olması için tasarım değişikliklerine büyük önem veren şirket öne çıkardığı kreatif dizayn ile Spotify ve Apple gibi türevlerinin klasmanına biraz daha yaklaşmış oldu. Google için artık Play Müziğin önemi yüksek çünkü yapay zeka çalışmaları ve iyileştirmeleri yapıldı. Google tüm servislerine bu yapının yayılmasını hedefliyor. Böylelikle kullanıcıyı analiz eden tamamen ona yönelik içeriklerin öne çıkarılması ve sunulması kolaylaşmış olacak.

Bakalım bu revizeler kullanıcı nezdinde nasıl bir ilgi uyandıracak. Google Play Müzik ücretsiz bir servistir ve 50 bin şarkıya kadar şarkı depolayabilirsiniz.