İçtiğiniz suyun alkali değerini biliyor musunuz? Alkali su vücudunuz için son derece önemli. Peki bunun sebebi ne ve alkali suyun faydaları neler yakından bakalım.

Hep şundan bahsedilir mutlaka günde en az 2 litre su için. Su içmek çok önemli, suyu ihmal etmeyin diye her konuda bir tavsiye maddesi vardır adeta. İşte bunun ana kaynağı vücudun sağlıklı çalışması ve enerjisi için su adeta benzin gibidir. Su tüketimini azalttığınızda ve kötü kaynaklar tercih ettiğinizde daha kolay hasta olursunuz ve enerjiniz düşer.

Alkali Su Nedir?

Alkali su deyince bazılarınızın aklına hemen karbonatlı alkali su, İngiliz karbonatı karışımları gelebilir. Bu konularda da içerikler üreteceğiz o yüzden Faydalı bilgiler sunun blogumuzu düzenli takip edin.

Alkali su pH derecesi belli bir seviyenin üstünde olan su olarak kabul edilir. Bunlarla ilgili testler yapılır değişkenleri vardır. pH derecesi yüksek sular alkali özelliği kazanır.

Bu neden önemli metabolizmanın sağlıklı ve hızlı çalışması için alkali su içmek son derece önemlidir.

Alkali Suyun Faydaları Neler?

Vücudu destekliyor dedik alkali su için peki nasıl destekliyor?

  • Bağışıklık sistemini destekler.
  • Vücudun enerjisini yüksek tutar.
  • Vücudun içerisinde destekleyici bir gücü vardır özellikle hücreler üzerinde.
  • Cildi yeniler bu sebeple bir nevi gençlik iksiri gibidir.
  • Gün içerisinde dışarıdan aldığınız zararlı toksinleri ve etkenlerden kurtulmanızda önemli bir destekleyici kuvvettir.

Daha birçok faydası var özetle şunu net söyleyebiliriz ki vücudunuz için son derece önemli ve destekleyici bir güç olan alkali su tercihini yapmayı ihmal etmeyin. Peki nereden bileceğiz suyun alkali olup olmadığını diyenler için iki tavsiye;

  • pH derece 6,5-7 ve üstü suları tercih edin. Özellikle 7,5 ve üstü bulabilirseniz mutlaka tercihiniz o olsun.
  • Suların pH dereceleri üzerinde yazar, mutlaka göz atın satın alırken.

Alkali konusuna değinmeye devam edeceğiz. Özelikle asidik gıdalar konusu da son derece önemli yakında paylaşacağız takipte kalın!