Zerdeçal adeta bir şifa kaynağı özellikle son dönemde kullanımı iyice arttı. Peki neden böyle, zerdeçalı öne çıkaran en önemli özellik nedir biliyor musunuz?

Bunun sebebi zerdeçalın içerdiği Curcumin’dir. Curcumin ayrıca zerdeçala rengini de vermektedir. Sarı olmasının ana kaynağı Curcumin’dir. Curcumin o kadar kuvvetlidir ki yüzlerce faydası vardır. Bu sebeple tedavi edici özelliği de vardır.

Zerdeçalın harika faydalarından faydalanmasına faydalanın ama bazı şeyleri de mutlaka bilin!

Curcumin kolay sindirilebilen bir şey değil, dolayısıyla tüketim oranı son derece önemli. Yine sindirme tam olmadığı için özelliklerinin kullanımı sınırlı.

Peki Zerdaçal En Etkili Şekilde Nasıl Tüketilebilir?

Zerdeçalı en faydalı şekilde kullanabilmek için tavsiyelerimiz hazır, bunlardan mutlaka faydalanmalısınız!

Zerdeçalı Karabiber ile Karıştırın!

Bu konuda en etkili yöntemlerden biri karabiber ile zerdeçalın karıştırılmasıdır. Bu iki harika şeyin bir araya geldiğinde tam bir sağlık kaynağı olduğunu söyleyebiliriz.

Yağlardan Faydalanabilirsiniz!

Zeytinyağı olabilir zerdeçalı bir yağ ile karıştırın. Bu şekilde vücut sindirimini kolaylaştırmak için doğrudan bir katkı yapmış olursunuz.

Yemeklerde Kullanırken Bu Tüyo İşinize Yarayabilir!

Curcumin sindirimi zor dedik bu sebeple burada imdadınıza yemeğin altını biraz açmak gelecek yani yemeği pişirirken o sıcaklık seviyesinin iyi olduğu anlar zerdeçalı kullanmak için harika bir zaman diyebiliriz.

Bu ipuçlarına uymak son derece önemli en basit şekilde sıralayacak olursak;

  • Zerdeçalı karabiberle karıştırın.
  • Zeytinyağı ile karıştırın.
  • Yemek pişirirken kullanın.

Zerdeçal tüketimi nasıl olmalı?

Kök zerdeçal için günlük kullanım önerisi 1,5-3 gr arası, toz zerdeçal içinse 1-3 gr arasıdır. Sağlıklı yaşamın bir parçası olan iyi beslenmenin en önemli destekleyicilerinden biri olan zerdeçalın nimetlerinden mutlaka faydalanın.