netflix-turkiyede-is-yapar-mi

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Netflix Türkiye’ye giriş yaptı. Aylık ücretli abonelik sayesinde yüzbinlerce içeriğe ulaşabiliyorsunuz ve üyelik tipinize göre yüksek çözünürlükte izleyebilirsiniz.

Ülkemizde aylık ücret ödeyerek abone olma çok eski bir şey değil. Daha tam kullanıcı alışkanlıklarına eklendi diyemeyiz. Az bir kitle var ancak önemli olan düzenli olarak bir etki tepki yaratılması bunun için özellikle YouTube Red, Twitch ve Netflix önemli yardımcı rol oynayacaktır. Daha birçok servis var ama özellikle YouTube ve Twitch de fan olma olayı belli bir ücret karşılığında düzenli olarak yapmak önemli mihenk taşı olacaktır.

Aylık Ücret Ödemek Mi? Bedava İzlemek Mi?

Peki bu kadar kolay mı? Takip ettiği tüm dizi ve filmleri illegal sitelerden izleyen milyonlarca kişi aylık ücret ödeyip Netflix’ten izler mi? Açıkçası çok ucu açık bir konu. Çünkü mesele sadece para verme olayı da değil. Kullanım kolaylığı ve alışkanlıklar. Elbette para çok önemli ama kişi bunu bir gereksinim olarak hissetmediği sürece ciddi üyelik sayılarına ülkemizde en azından şuan ulaşmak çok güç gibi görünüyor.

Netflix En Ucuz Üyelik 7,99 Euro

Ancak bu bir ön yargı değil durum tam tersi yönde de gelişebilir ancak mutlaka zaman gerekli. Netflix türkçe dil desteğini getirdiğinde elini biraz daha güçlendirmiş olacak. Ancak şuan için üyelik ücretleri euro ile hesap ediliyor ne şekilde bir düzenleme gelir ya da nasıl bir yol izlenir bilinmez ama ülkemizde korsan yayıncılık çok yaygın bir şey dolayısıyla gidilmesi gereken yol uzun. Özelliklere gençlere, öğrencilere bu alışkanlığı kazandırmak ücretli abone olması, aboneliğini takip etmesi, harçlıklarından karşılaması gibi güzel bir şey umarım zamanla oturur.