patronunuzun-sizi-sevmedigine-dair-5-isaret

Yöneticinizle aranız nasıl? Siz onun hakkında bir şeyler düşündüğünüz gibi onunda sizin hakkında bazı fikirlere sahip olduğunu unutmayın. Bazı durumlarda ortaya konulan tavır birçok şeyin habercisi olabilir.

Yaşam boyu farklı yöneticileriniz olur ve bazıları ile iyi geçinirken bazıları ise şeytanın avukatlığını yapabilir. Böyle durumlarda direk olmasa da tepkiler ve davranışlar bazı bulguları ortaya koyabilir. İşte onlardan bazılarını aşağıda listeledik.

Göz Temasından Kaçınmak

Yöneticinizi diğer çalışma arkadaşlarına oranla sizinle hiçbir şekilde göz teması kurmuyorsa ortada ters giden bir şeyler vardır. Sizi önemsemediği gibi bunun açıkça belli edecek kadar sizden hoşnut değil.

Sürekli Revize İstiyorsa

Çalışmalarınız sürekli geri geliyorsa ya da her şeye kulp takılıyorsa yöneticiniz size aslında kapıyı göstermeye çalışıyordur. Bunun da en temel yöntemi olarak huzur kaçırma ve mutsuz etme gelir. Onca saat emek harcadığınız işin sürekli geri gelmesi ya da revize istenmesi bu yönde bir işarettir.

Sizi Sürekli Geçiştiriyorsa

Sorularınıza ve tepkilerinize kısa ve önemsiz cevaplar verip hemen başka bir şeye dikkatini veriyorsa yine ortada yanlış bir şeyler vardır. Yöneticinizle bu durumu konuşmaya dahi çalıştığınızda eğer durum değişmiyorsa seçim yapma zamanı gelebilir.

En Zor ya da Kimsenin Sevmediği İşlerin Size Verilmesi

…. yapar deyip hemen karar veriyorsa ve bunu sürekli yapıyorsa direk üzerinize oynayan bir yöneticiyle karşı karşıyasınız. İşiniz zor ya tartışıp tansiyonu yükselteceksiniz ya da paşa paşa o işi yapacaksınız ve benzer durumlara katlanacaksınız.

Geri Dönüş Yapmamak ya da Çok Geç Dönmek

Mail atıyorsunuz cevap yok ya da çok geç geliyor. Bu durumu konuşmaya çalıştığınızda ise hiçbir sorun yok aklımdan çıkmış deyip aynı şeyler tekrarlanıyorsa yine yöneticiniz sizi pek tutmuyor diyebiliriz. Böyle bir durumda karşı hamleye geçmek riskli olabilir durumu idare etmek en iyisi olabilir. Ancak proje ve haberin önemine göre işler değişir tabi.