Samsung, Sanal Gerçeklik Gözlüğü Gear VR

Samsung Gear VR nedir? Samsung Sanal Gerçeklik Gözlüğü detayları. Samsung Gear VR hangi telefonlarla uyumlu? Samsung Gear VR özellikleri neler? Samsung Gear VR fiyatı?

Samsung, Sanal Gerçeklik Gözlüğü Gear VR, Türkiye’de satışta! Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge Plus ve Galaxy Note 5 gibi cihazlarla uyumlu çalışabiliyor. Bildiğiniz üzere Gear VR ilk olarak Samsung Note 4 için düşünülmüştü. Satışa çıkan versiyon ise ikinci nesil Galaxy Gear VR.

samsung-gear-vr
Samsung Sanal Gerçeklik Gözlüğü Gear VR

Samsung Gear VR Uyumlu Telefonlar

samsung-gear-vr-uyumlu-telefonlar
Samsung Gear VR uyumlu telefonlar

Samsung Gear VR uyumlu telefonlar ise Galaxy S6, S6 Edge, S6 Edge PlusGalaxy Note 5, Galaxy S6 Edge, Galaxy S7 Edge cihazlarınızla Samsung Gear VR sanal gerçeklik gözlüğünü kullanabilirsiniz.

Samsung Gear VR Özellikleri

Samsung Gear VR başlıca özellikleri aşağıda yer almaktadır. Ayrıca birkaç ufak ipucu da devamında yazımıza ekledik.

  • Gelişmiş Dokunmatik Panel
  • Şarj İle Kullanım
  • Gelişmiş Uygulama Mağazası (Oculus Uygulama Mağazası)

Ön kapağını çıkarılıp yukarıdaki modellerden biri olan Galaxy telefon modelleriyle kapağı çıkardığınız yere cihazınızı yerleştirerek kullanabildiğiniz sanal gerçeklik cihazında dokunmatik panel, ses ayarı, yakınlaştırma tekerleği, buğu oluşmasını engelleyen fan ve ışık sensörü bulunuyor. Ayrıca harici bir microUSB ile akıllı telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz. Galaxy Gear VR’a uyumlu olması için Herobound: First Steps, Temple Run VR, Ikarus gibi oyunların yanı sıra Netflix, Oculus 360 Tours gibi oyun ve uygulamalar geliştirildi. Oculus Uygulama Mağazası gerçekten çok geniş ve iyi bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

Samsung Gear VR Fiyatı

Dün akşam itibariyle aralarında ülkemizin de bulunduğu bazı ülkelerde satışa sunulmaya başlanan Samsung Gear VR’ın fiyatı belli oldu. Samsung sanal gerçeklik gözlüğü Samsung Gear VR’ın fiyatı 599 TL etiket fiyatıyla birçok mağazada satışa sunuldu.