ronaldo

Ona sadece bir futbolcu demek tarihe ihanet olur. Dünyanın en çok konuşulan isimlerinde başında geliyor ve şimdi de karşımıza filmiyle(belgesel) çıktı. 9 Kasım’dan beri vizyonda olan bu belgesel türündeki filmi izledim ve bazı anektodları paylaşmak istiyorum;

Öncelikle zenginlik kokan salt sükse bir öne çıkarım yok. Elbetteki maddi imkanları çok iyi ve bu onun yaşam tarzının bir parçası ancak filmde ele alınan konuya bakarsak ailesi ve hayatındaki önemli insanları görüyoruz. Tabi annesi, oğlu, abisi, kardeşleri, çok yakında arkadaşları ve Mendez…

102 dakika olan bu yapımda Ronaldo’nun çok ilgili bir baba olduğunu ve annesine çok düşkün olduğunun önemle altı çizilmemiş o hayatını böyle yaşıyor. Hırsı, başarıya olan tutkusu ve yaşadığı duygu değişimlerini de gözlemleyebiliyoruz. Kendi ağzından hem kendini, hem hayatını hem de ailesi hakkında önemli ipuçları ve yaşanmışlıkları da Ronaldo’dan dinlemek ayrı bir keyif.

Dünyanın en önemli menajerleri arasında olan Jorge Mendez’in de aslında Ronaldo’nun hayatının bir parçası olduğunu ve onun en önemli destekleyicilerinden biri olduğunu görüyoruz. Genç Ronaldo için planlarını ve ona olan inancını anlatışı izlemeye değer.

Genel itibari ile başarılı buldum ve Messi belgeselinden sonra mutlaka yapılması gerektiğini düşündüğüm bu yapım benden sınıfı geçti. Hmm… Messi’den bahsetmedik değil mi bu yazıda? Messi ile ilgili düşüncelerini Ronaldo’dan dinlemek önemliydi, bu yüzden bu yapımı izlemenizi öneririm.