supernatural-11-sezon-inceleme

Supernatural dizisinin yeri bende başkadır. 11 sezondur hiç aksatmadan izlerim ve birçok kez seriye tekrar başlamışlığım vardır. Bana göre alanında başarı olarak tektir. Ve en iyi yabancı diziler arasında da ilk beştedir. 10. Sezon bittiğinde çok endişelenmiştim final sezonu gelecek mi diye neyse ki böyle bir şey olmadı. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen Comic Con’da dizinin yaratıcılarından geriye dönüş gibi bazı çok açık olmayan ipuçları almıştık. Ve bu sezon ayrı bir öneme sahipti. Çünkü hikaye artık çok ilerlemişti. 9 bölümlük bir süreçten sonra dizi araya girdi.

Supernatural 20 Ocak 2016 tarihinde yeni sezona devam edecek

Bu 0 bölüm için bazı değerlendirmelerde bulunacağım, spoiler vermemeye çalışacağım ancak bazı sürpriz bozanlar olacak o yüzden eğer bu sezona başlamadıysanız okumasanız da olur ancak ara verdiyseniz ve tekrar dönmeye bir sebep arıyorsanız okumanızı öneririm.

Supernatural 11. Sezon İlk 9 Bölüm Değerlendirmesi

Supernatural’de bildiğiniz gibi geçen sezon Dean & Sam Winchester kardeşler yine üstüne düşeni yaptılar ve ortalığı birbirlerine kattılar. Ölüm’ü öldürmek nedir 🙂 Neyse Dean mühürden kurtulmuştur ancak Darkness (karanlık) serbest kalmıştır. Bu soru işaretleriyle bizi bırakmıştı. Yeni sezonda hızlı bir giriş oldu ve hikaye öğeleri güzelce 9 bölümde yayılarak anlatıldı. Şüphesiz Karanlık (darkness) çok başarılı bir çalışma olmuş özellikle Dean ile ilişkisini görmeniz lazım. Sam ise bildiğimiz gibi yine ortalığın anasını ağlatma potansiyeline sahip iç güdülerini dinleyerek olmadık şeylere kafasında kurmaya başlar. Ve kendini kötü bir sona doğru sürükler. Benim içine en büyük sürpriz 9. bölümde oldu eski bir karakteri görmek çok hoşuma gitti ve heyecanlandırdı. Sam bu sefer ne yapacak çok merak ediyorum. Dean ise çok belli etmese de karmaşık duygular içerisinde iç güdüsel olarak anlamlandıramadığı olayların ortasında kalmaktan bu sefer korkmuşa benziyor.

Castiel ve Crowley‘den bahsetmedim çünkü 9 bölümlük kurgu da çok önemli bir yerde değiller. Kendi uğraşları olsa da sanırım ikinci yarı da çok daha farklı rollerde onlara görüceğiz. Çünkü 9. bölüm bize ikinci bölümün çok farklı olacağını kesin olarak hissettirdi. Spoiler vermek istemediğim için kritik noktalara ve düşündüklerimi şimdi açıklamayacağım ancak sezon finali olduğunda her şeye dikkatli bir biçimde değineceğiz.

Supernatural dizisin hiç izlemediyseniz çok şey kaçırdınız demektir!
tumblr_ncyi9r1p161rog6e9o1_500
Supernatural

Supernatural 13. Sezon onayını aldı detaylar için tıklayınız.