youtube-red
YouTube Red Hizmetini Önermeye Başladı

YouTube Red servisini geçtiğimiz yıl tanıtmıştı. YouTube Red servisi her ay belli bir ücret ödeyerek reklamları devre dışı bırakmanızı sağlıyor.

Şüphesiz en iyi yanlarından biri çevrimdışı kullanabilme özelliği olan YouTube Red özellikle Adblock sonrası oluşan milyarlarca dolar reklam kaybını en azından bir nebze kontrol altına almak için yapılmış bir hamleydi. Çünkü yayıncıların ciddi oranda gelirleri düşmeye başlamış ve reklam verenler nezdinde artık işler eskisi gibi gitmiyordu.

YouTube Red Karşımıza Çıkmaya Başladı

red
YouTube Red Karşımıza Çıkmaya Başladı

Yukarıdaki ekran görüntüsü dün video izlerken karşıma çıktı. Ancak tıklayıp servise gittiğimde hala kullanılamaz uyarısı alıyorum. Ülkemizde hala YouTube Red kullanılabilir değil. Ancak tüm içeriklerin girilmesi ve detayların anlatılması üzerinden yorumum kısa sürede yayına girmesini bekliyorum.

YouTube Red ile ilgili detaylara ulaşmak için bu bağlantıdan göz atabilirsiniz. YouTube Red’in reklamsız özelliği olsa da tamamen reklamı engellemeyebilir. Özellikle bir reklam metni ya da görseli yayınlamayacağını bildiren YouTube yine de videonun için reklam amaçlı hazırlanmış öğeler ve yerleşimlerin olabileceğinin uyarısını yapıyor. Bu da aslında yayıncılar için, video yayınlayanlar için bir uyarı ya da hareket diyebiliriz.

youtube-red-detaylar
YouTube Red Tüm Cihazlarla Uyumlu

YouTube Red ile ilgili gelen yurt dışı haberleri pek iyi değil. İlginin beklenenin çok altında kalmış YouTube Red şuanda; Avustralya, Meksika, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılmakta.