Amazon tüm dizilere hükmedecek yeni Yüzüklerin Efendisi dizisinin geleceğini duyurdu.

Şirket Yüzüklerin Efendisi evreninin birden fazla sezonla anlatacağı bir anlaşmaya varıldığını belirtti. Bu antlaşma dünya popüler kültürünün en büyük markalarından olan Yüzükler Efendisi’nin dizi olmasıyla ilgili, dizinin daha önce yapılmış en pahalı dizi olacağı düşünülüyor.

Yüzüklerin Efendisi Dizi Oluyor!

Ancak verilen önemli bir bilgiye göre dizi yüzüklerin efendisi serisinin ilk filmi olan Yüzük Kardeşliği filminin öncesinde geçecek. Diğer bir deyişle Peter Jackson‘ın elinden çıkan Oscar kazanan Yüzüklerin Efendisi üçlemesi muhtemelen bu dizide olmayacak. Dizinin Hobbit’ten önce veya iki seri arasında geçip geçmediği ise bilinmiyor.

“Dizi, Amazon Studios yapımcılığında, Tolkien Estate and Trust, Harpercollins ve New Line Cinema iş birliğiyle hayata geçecek”

Filmlerin öykülerinden bir parça alınarak dizi yapılması durumlarını günümüzde görmeye başladık. Fox tarafından Bruce Wayne’in batman olmadan önceki çocukluğunu ve gençliğini anlatan Gotham dizisi, X-Men adını kullanmadan X-men dizisi olan Legion ve Syfy firmasının The purge(arınma) filmi için hazırlamaya başldığı dizi serisi gibi.

Dizi Haricinde Yüzüklerin Efendisi’yle ilgili Spin Off da Gelecek!

Ayrıca Amazon’un antlaşmasında potansiyel bir spin-off da yer alıyor.

Herhangi bir oyuncu kadrosu veya çıkış tarihi olmasa da Amazon prime da yayınlanacağına eminiz.

Amazon’un hamlesine benzer bir hamle de HBO tarafından yapılacak. Game of thrones un final sezonunun 2019 yılında 6 bölümden oluşacağı beklenirken muhtemel yeni diziler de bizleri bekliyor olacak. Yeni GOT dizisinin Martin Westerosi’nin tarihini anlatmasını bekleniyor ama henüz hiçbiri kesin bilgi değil.

Diğer bir deyişle de her iki projeyi de çok büyük bir mücadele bekleniyor. Beklentinin çok yüksek ve kitlelerin de çok büyük olması nedeniyle yapımcı ve yazarların zor bir süreçten geçeceğini göreceğiz.