amazon-de-nasil-alisveris-yapilir
Amazon Türkçe Alışverişi Yayına Aldı

Amazon harika bir haberle Almanya’daki sitesinden bundan böyle Türkçe alışveriş imkanı sağlayacak. Türkçe desteği olmadığı için birçok kişi sipariş bile veremiyor verenlerde sorun yaşıyordu.

Amazon şuan için Türkiye’de ofis açmayı düşünmediğinin de bir işareti bana göre bu ancak ileride ilgiye göre farklı aksiyonlar alabilir.

Amazon.de Adresinde Türkçe Dil Desteği Yayında

Dil seçeneğin yanı sıra en önemli detaylardan biri Amazon’un alışverişlere ücretsiz kargo eklemesi. Amazon.de’nin Türkçe desteği ilk başta, binlerce ürüne ve Amazon.de web sitesinin Hesabım gibi sık kullanılan bölümlerine Türkçe erişim sağlanmasını kapsıyor. Müşteri hizmetlerini de Türkçeleştiren Amazon Almanya, müşterilerine Türkçe e-posta, telefon, sipariş verme ve kargo desteği de veriyor. Amazon Almanya, zaman içinde Türkçe sunulan hizmetlerini genişleyebileceğini bunun üzerine düşündüklerini açıkladı.

amazon-de-turkce
49 Euro ve Üstü Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

49 Euro ve Üstü Alışverişlerde Ücretsiz Kargo

Ücretsiz kargo için alışveriş limiti bulunuyor. Amazon.de’den yapılan 49 euro ve üzeri alışverişlerde kargo ücretsiz.

Amazon.de Ülke Müdürü Ralf Kleber konuyla ilgili açıklamasında, “Müşterilerimizin her hangi bir engelle karşılaşmadan Avrupa’da hizmet veren websitemizden istedikleri ürünü almalarına yardımcı olma vizyonumuza bir adım daha yaklaşmış bulunuyoruz” diyor.

Almanya Amazon ABD’den Sonra En Büyük Operasyon

Amazon.de, 2015’te İngilizce, Ağustos 2016’da Flemenkçe ve Ekim 2016’da Lehçe hizmete başlamıştı.

e462c3bdab72cbc51628cb6c8303f3cf13387318
Amazon.de Türkçe Alışveriş

Amazon Siparişim Gümrüğe Takılır Mı? Süreç Nasıl İşliyor?

Amazon’un zaten hali hazırda gümrük sorunu için ürüne göre ekstra fiyatlandırma ile gümrükte takılmaması için ücret almakta. Ürüne göre değişen bu fiyatlandırma ise bir depozito. Yani, diyelim bir akıllı saat için Amazon sizden 75 Euro depozito aldı ve ürün Türkiye’de gümrükte 30 Euro olarak gümrük ücreti alındı. Bu durumda Amazon size kalan 45 Euro’yu tanımlı hesabınıza ya da kartınıza iade ediyor. Eğer gümrüğe takılmazsa tüm parayı geri alabiliyorsunuz. 75 Euro değil de 100 Euro ücret alımı olduğu noktalarda ise ekstra ücret vermenize gerek kalmıyor ve aradaki 25 Euro veya daha yüksek farkı Amazon kendisi karşılıyor.

Amazon Siparişinde Euro mu TL mi Hesabıma Yansıyacak?

Kredi kartı ya da banka hesabınızda Euro kurunda ödeme açık ise ödemeyi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu ödemenin hesabınızdan ya da kartınızdan alınması ise seçtiğiniz ürünün o anki kura göre TL’ye çevrilmiş fiyatından düşülecektir. Yani siz Amazon’a ödemeyi Euro bazında yaparken bankanız sizden ödemeyi TL olarak alacak.