apple-samsung-ekran-teknolojisi

Uzun süredir Apple aygıtlarda kullanılan A serisi işlemciyi üreten Samsung, Apple’ın isteği üzerinde farklı bir konuda da Apple’a destek sağlayabilir.

Söylentiye göre şuanda LG ekran teknolojisini kullanan Apple, kullanıcılar tarafından çok beğenilen AMOLED ekran teknolojisini kendi ürünlerinde kullanmak istiyor. Bununla ilgili Samsung yetkilileriyle görüşüldüğüne dair bir takım haberler çıksa da henüz kesin veya resmi bir bilgi bulunmuyor. Yine de Samsung’un AMOLED ekran teknolojisinin ne kadar kaliteli ve canlı durduğunu söylemek gerek. Yine de Apple’ın halihazırda LG ile de ekran konusunda anlaşması devam ediyor.

Bunların dışında Apple, işlemci üretimi konusunda Samsung’dan vazgeçmeyi düşünüyor. İşlemci üretimi konusunda sadece TSMC firmasından destek almayı düşünen Apple bu haberler çıksa da şuan için hiç bir şeyi kesinleştirmiş değil. Ayrıca Samsung tarafından da herhangi bir şekilde açıklama gelmedi. Yine de Apple’ın iPhone, iWatch gibi ürünlerde bu ekran teknolojisini kullanmaya sıcak baktığı düşünülüyor. Ayrıca Samsung da Apple’a karşı büyük bir mobil ürün savaşı verse de böyle bir anlaşma iki firma için de kârlı olabilir.