Çamaşır makinesi teknolojinin hızlı gelişimi farklı kullanım ihtiyaç ve tarzlarına yönelik olarak farklı model çeşitliliğinin oluşmasını sağlıyor. Özellikle de farklı fonksiyon ve çalışma prensibine sahip olan çamaşır makineleriyle tam kullanım ihtiyacına yanıt sağlanabiliyor. Evinizde kullandığınız çamaşır makinesi modeli dolayısı ile su girişi çift ya da tek olabilir. Bazı çamaşır makinesi modellerinde su girişi sıcak su girişi ve soğuk su girişi şeklinde 2 adet olabiliyor. Eğer çamaşır makinesinin su girişi tek ise herhangi bir karışıklığa mahal vermeden bu girişten su vererek, kullanım gerçekleştirilebiliyor. Ancak çamaşır makinesinin su girişi iki adet (sıcak/soğuk) ise çeşitli karışıklıklar meydana gelebiliyor ki bu çamaşır makineleriyle ilgili Beykoz Bosch Servisi merkezimize çok soru geliyor.

Çift su girişi olan çamaşır makinelerinde sıcak ve soğuk girişi için gerekli olan ibareler girişlerin üzerinde yer alır. Soğuk su giriş kısmına normal şekilde tüm çamaşır makinelerinde olduğu gibi tesisattan gelen soğuk su hortumunun bağlantısının gerçekleştirilmesi gerekir. Bu şekilde çamaşır makinesi standart şekilde programına göre yıkama suyunu ısıtarak, yıkama işlemini gerçekleştirebilir. Bu doğrultuda da makinenizde bulunan ikinci su girişi olan “sıcak su girişi” ise inisiyatife bağlıdır. Yani bu bağlantıyı isteğinize göre gerçekleştirebilirsiniz.

Çamaşır makinesinin sıcak su girişine soğuk su bağlanması durumunda çok önemli bir problem söz konusu olmaz. Küçükyalı Bosch Servisi merkezine bu tip makinelerle ilgili en fazla gelen sorulardan birisidir. Bu tip bir durumda çamaşır makinesi sıcak özelliğinin avantajlarını kullanamayarak suyu biraz daha geç ısıtacaktır. Bu durumda da çamaşır makinesinin daha fazla elektrik tüketmesine ve suyu ısıtma süresinin daha uzun olmasına neden olur. Doğal olarak da yıkama süresi biraz uzayacaktır. Soğuk bağlantısına sıcak su girişi yapmanız durumunda ise çamaşırlarınızın hassas olması durumunda zarar görmelerine neden olabilecektir.

Sıcak Su Bağlantısının Avantajları Nedir?

Çamaşır makinenizin sıcak su bağlantı özelliği bulunuyorsa suyu doğrudan sıcak olarak makineye verebilirsiniz. Bu şekilde çamaşır makinenizin yıkama suyunu programa göre ısıtma sürelerini önemli oranda kısaltabilirsiniz. Ayrıca bu işleme harcayacağı elektrikten de önemli oranda tasarruf edebilirsiniz. Bunun dışındaki problemlerde Acıbadem Bosch Servisi merkezine başvuruda bulunabilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.