Photo: Pixabay

Pudra şekeri tatlılara hem dekorasyon hem de tat açısından lezzet katan önemli yan malzemelerden bir tanesidir.

Peki yapacağınız pastanın en güzel yerinde pudra şekerinizin bittiğini fark ettiyseniz ne yaparsanız? Durun! Hemen markete koşmayın, bunun yerine pudra şekerini yapmanın en kolay yolunu öğrenme vakti!

Evde Pudra Şekeri Nasıl Yapılır?

Size pudra yeni şekerlemenin şekerini nasıl yapacağınızı göstereceğiz. Böylece evinizde pudra şekeri yoksa kolaylıkla yapabileceksiniz.

Pudra şekerinin aslında bildiğimiz harmanlanmış şeker olduğunu biliyor muydunuz?

Bu doğru ve bu sayede pudra şeker yapmak çok kolay. Artık evinizde pudra şekeri olmadığını unutup bir tarife başladığınızda, ne yapacağım diye düşünmeyin. Bu çözüm sayesinde eviniz pudra şekersiz kalmayacak.

Nasıl Yapılır:

ilk olarak , küçük ve güçlü bir blendıra ihtiyacımız var. Mutfak robotu, güçlü bir karıştırıcı veya baharat ezici gibi mutfak malzemeleri yeterli olacaktır. En iyi çözüm ise blendır kullanarak yapmaktır. Ancak elinizde blendır yoksa farklı çözümlere de yönelebilirsiniz.

Ardından toz şeker ve mısır unu (mısır nişastası) ekleyin. Mısır nişastası şekeri kuru tuttuğu için önemlidir.

Sonra yaklaşık 4-5 dakika kadar iyice karıştırın. Durun, ardından her şeyin birbirine geçtiğinden emin olmak için spatula ile karıştırın.

Birkaç dakika sonra parmaklarınızla karıştırmaya devam edin. Sonunda yine bazı dokular veya toparlıklar hissedebilirsiniz ancak sorun değil. Gerçekten tam olmadığını düşünüyorsanız yine güçlü ve küçük bir blendırdan destek alabilirsiniz.

Ev yapımı pudra şekerinizi hava geçirmez bir kapta uzun süre saklayabilirsiniz.

Pudra şekerini nerelerde kullanabilirsiniz?

  • Ev yapımı pudra şekerini aşağıdakiler dahil birçok tarifte kullanabilirsiniz.
  • Kek, pasta ve daha fazlasını dekore etmek için kullanabilir, müthiş kremalı ve süslü güzel görünen pastalar yapabilirsiniz.
  • Kekleri örtmek veya şaşırtıcı ev yapımı cupcakeler yapmak için kullanabilirsiniz.
  • Tatil zamanları veya yılın önemli günleri için yaptığınız güzel kurabiyeleri süslemek için kullanabilirsiniz.