Milyonlarca Facebook kullanıcısından biri olup hesabınızı artık kapatmak istiyorsanız bunu nasıl yapacağınızı görsellerle anlatacağız.

Sosyal medya hesaplarını kullanmayı seviyoruz ama kimi zaman izole olmak gerekiyor. Ya da kimisine göre yeni bir başlangıç yapmak ve yeni hesap açmak daha iyi geliyor. Her iki koşulda da mevcut hesaptan kurtulmak gerekiyor.

Hesap Dondurma Silmek Demek Değildir

Facebook çok yönlü bir uygulama ve kullanıcılarına farklı tercihler sunmaktadır. Kullanıcılarına direk olarak hesap silmek yerine dondurma işlemini tavsiye eder. Ya da çoğu kullanıcı silmek yerine resim vs. olduğu için dondurmayı tercih edebilir. Dondurma işlemi hesabınızı dondurur ve istediğiniz zaman hesap bilgilerinizle tekrar ulaşmanızı sağlar. Bu durumun hesap silme ile alakası yoktur.

Facebook Hesabınızı Silmeye Karar Vermeden Önce Bilmeniz Gerekenler

  • Silinen hesap hiçbir şekilde geri açılamamaktadır. (iki hafta bekleme süresi geçenler)
  • Eğer grup, sayfa gibi ek özellikleri kullanıyorsanız ve tek yönetici siz iseniz hesabınızı silerseniz onlarda silinecektir.
  • Silme işlemi sonrasında hiçbir veri kurtarılamaz.

Facebook Hesabını Silme

Facebook hesabını kesin olarak silmeye karar verdiyseniz öncelikle uygulamalarınızı temizlemelisiniz. Hesap silme işleminde Facebook kullanıcısına iki hafta opsiyon tanır ve bu süre içerisinde hesabı tekrar aktif edebilirsiniz. Uygulamalarınızda aynı şekilde reaksiyon verirse bu süre bozulmuş olacağında kesin olarak silmeye karar verdiyseniz tüm uygulamalarınızı silin.

facebook-hesabini-kalici-olarak-silme
Uygulamaları Silme İşlemi

Uygulamaları sildikten sonra HESABIMI SİL tıklayarak gelen ekranda gerekli güvenlik işlemlerini tamamlayıp silme işlemini tamamlıyorsunuz. Unutmayın iki hafta boyunca cayma hakkınız var sonrasında ise hiçbir şekilde silme işlemi geri alınamaz.

facebook-hesabini-nasil-kalici-olarak-silebilirim
Facebook kalıcı olarak hesap silme

* Facebook’ta tüm veritabanınızı artık indirme imkanınız var silme işleminden önce bu işlemi yapınız.