Son Zamanların En İyisi The Accountant (2016)

Geçtiğimiz gün izlediğim The Accountant – Hesaplaşma filmi kesinlikle son dönemde izlediğim en iyi sinema filmi. Filmin başrollerinde Ben Affleck, Anna Kendrick, J.K. Simmons, Jon Bernthal ve Cynthia Addai-Robinson yer alıyor.

The Accountant – Hesaplaşma Filminin Konusu

Christian Wolff (Ben Affleck) otistik bir çocuktur. Ailesi tabi çocuklarına ne olduğu bilmedikleri için onu bir danışmana gösterirler. Christian Wolff otistik ancak aynı zamanda harika bir yeteneği vardır. Matematik dahisi Wolff bu yeteneğini kullanmaya başlar. Tabi burada bir ara bilgi verelim zor bir çocukluk dönemi geçirir ve babası ordu mensubu olduğundan dolayı babasının kurallarınca eğitilir. Kardeşinin bir rahatsızlığı yoktur ve Wolff’un çocukluk dönemindeki en yakın arkadaşıdır.

Filmden mümkün olduğunca Spoilersız bir şekilde bahsetmeye çalışıyorum. Christian Wolff  bir dönem hapishaneye düşer ve Francis Silverberg (Jeffrey Tambor) ile tanışır. Francis onun bu yeteneğiyle beraber onu eğitir. Zaman geçer ve Wolff muhasebeci olarak o kadar iyi bir hale gelir ki dünyanın en tehlikeli en suç baronlarıyla çalışmaya başlar.

Ray King (J.K. Simmons) ise Maliye Bakanlığında çalışmaktadır. Emekli olmasına az bir süre kala tek hedefi Christian Wolff’u tespit etmektir. Ray’in aradığı kan Marybeth Medina (Cynthia Addai-Robinson) adlı geçmişi sıkıntı olan bir ajandır. Medina’ya Wolff’u bulma görevini verir.

The Accountant – Christian Wolff (Ben Affleck)

Christian Wolff hep suç baronlarıyla çalıştığı için bu sefer farklı bir iş deneyimi karşısına çıkar. Geriye dönük hesaplarda açık olup olmadığını kontrol etmesini ve tespitlerini paylaşılmasını ister dünyaca ünlü teknolojik şirket. Wolff bu işi aldıktan itibaren farklı bir olayın içinde kendini bulacak ve sonuna kadar gidecektir. Bu işte tanıştığı ve olaylardan bir haber Dana Cummings (Anna Kendrick) ise onun için ciddi bir sınav olacaktır.

The AccountantHesaplaşma filmini mutlaka izlemenizi öneririm. Kesinlikle çok iyi izleyici deneyimi yaşatıyor. Kesinlikle klişe bir aksiyon, suç, gerilim filmi değil. Değindiği noktalar, ilgiyi çektiği detaylar gerçekten muazzam. Filmin yönetmen koltuğunda Gavin O’Connor oturuyor. The Accountant filminin İMDB puanı 7.5 ve filmin süresi ise 128 dakikadır.

The Accountant (2016) Resmi Fragmanını aşağıda izleyebilirsiniz.