Mado yerli bir girişimdir. Yıllar içerisinde markalaşmış ve gelişimini birçok ilde şubeler açarak sürdürmüştür.

Mado deyince akla ilk gelen dondurmadır. Özellikle Kahramanmaraş dondurması akıllarda yer etmiştir. Bununla beraber menüsüne envai çeşit tatlı vs. ekleyince Mado insanların uğrak yeri olmayı başarmış bir işletme haline dönüştü.

Hizmet sektöründe çalışmak müşteri odaklı çalışmaktır. Sirkülasyon hızı fazladır. Ve sürekli giriş çıkışlar olabilir. Bununla beraber en hareketli sektörlerin başında gelir diyebiliriz hizmet sektörü için.

Mado Çalışma Şartları 

Tabi çalışanın iş tanıma göre bulunduğu yere iş yoğunluğu değişse de sürekli bir tempo içerisinde seri bir çalışma ister, Mado’da çalışmak. Artık insanlar mevsim hava şartları fark etmeden canları sıkıldığında kendilerini dışarı atıyorlar ve cafelere gidiyorlar. Mado’da konum itibari ile merkezi ve kalabalık yerlerde vardır. Mado da çalışma saatleri olarak günde ortalama 8 saat istisnai durumlarda 8 – 10 saat çalışabilir. İzinler genellikle hafta içi kullandırılır.

mado-calisma-sartlari
Hizmet sektörünün önemli oyuncularından biri Mado yeni mağazalar açmaktadır

Mado Maaşları 2016

Mado da birçok iş tanımı ve farklı personel yerleşimi vardır. Örneğin: Aşçı, Mutfak şefi farklıdır. Dağıtım personeli, temizlik personeli farklıdır. Aşçı ve Mutfak şefi yıllara oranla maaşlarında yükseliş görür ve farklı fiyatlandırmalara tabidir. Diğer kalifiye personeller asgari ücretle başlarlar. Mado da sirkülasyon hızı fazladır ve Mado tecrübesi az kişilere de iş imkanı sağlayarak yetişmelerini sağlamaktadır.

[poll id=”2″]