Bu yazımızda popüler discount marketler ve mağazalar zinciri olan bazı şirketlerin yönetici maaşları ve koşullarına değineceğiz.

Özellikle BİM, Migros, ŞokCarrefoursa gibi spesifik örneklerden bahsedeceğiz. Ve genelleme yaparak durumdan bahsedeceğiz. Bunlar dışında birçok market zinciri bulunmaktadır. Ve çok değişkenlikler vardır o yüzden onlara değinmeyeceğiz. Daha kurumsal olanlar ve işleyişi daha benzer olanlar hakkında daha sağlıklı ve doğru bilgiler verebiliriz.

Migros Mağaza Müdürü Çalışma Şartları ve Maaşlar

Şimdi Migros “M” Mağazalara göre sınıflanmıştır. Tek M, MM, MMM ve 5M bir de Migros Jet vs. şeklinde perakende mağazaları vardır. Dolayısıyla küçük market müdürü ile büyük market müdür maaşı hem çalışma yılına hemde mağaza büyüklüğü, performansına göre değişmektedir. Ancak 3000 TL aşağısı maaş almazlar ve 3M Migroslarda bu rakamlar 4500+ diyebiliriz. Bir de mağaza hedeflerini tutturusa çok ciddi prim alırlar.

Migros İş Başvurusu Maaşlar Çalışma Şartları Personel odaklı yazımıza göz atmayı unutmayın.

Yoğun bir çalışma temposuna sahiptirler. Ancak Müdür Yardımcıları nitelikyse iyi bir şekilde işlerini yürütürler. Sabah 7-9 arası da gelebilirler bazı günler 10 gibi çıkışları genelde 19:30 dur. Ancak bazı durumlarda daha geç saatlerde çıkabilirler. Yan hakları vardır.

Carrefoursa da aynı benzer şartlarla çalışırlar. Biraz detaya inersek daha çok çalıştıkları ve uğraştıkları şey vardır. Migros’a oranla. Maaş olarak 3000 TL+ diyebiliriz. Ancak dediğim mağaza performansları, kıdem bunlar önemli ayrıntılardır.

BİM Mağaza Sorumlusu Çalışma Şartları ve Maaşlar

Geçtiğimiz günler BİM çalışma şartları ve maaşlar hakkında detaylı bir yazı yayınlamıştık ona göz atmak için tıklayınız. Discount marketlerde çalışmak yoğun bir tempo gereklidir. Migros gibi daha büyük daha organize ve çalışan sayısının yüksek olduğu mağaza yöneticileriyle bir tutmak doğru olmaz. BİM’de yönetici olmak yeri geldiğinde her işi yapmaktır. Ancak buradaki farklılık daha çok izin mevzularında ortaya çıkar. Örneğin personelin görev sınırı bellidir ve bazı şeyleri yapmaya yetkisi yoktur. Sayım, kontrol, para değişimi gibi…

bim-yonetici-maaslari
BİM Mağaza Sorumlusu Çalışma Şartları ve Maaşlar

BİM Mağaza Sorumluları 2500+ TL maaşlar alabilirler. Mağaza performansı yine önemlidir. Hedef tuttuğunda yüksek primler alabilirler. Çalışma saatleri değişkenlik gösterebilir. Birçok gün aç kapa yapabilirler.

sok-market-yonetici-maaslari
ŞOK Mağaza Sorumlusu Çalışma Şartları ve Maaşlar

ŞOK Mağaza Sorumlusu Çalışma Şartları ve Maaşlar

Perakende sektörünün en cefakar Mağaza Sorumlusu’dur. Tabi kurumsal olanlar için. Çalışır da çalışır.  Şok Market Çalışma Şartları ve Maaşlar hakkında detaylı bir yazı yayınlamıştık okumak için tıklayınız. Şok Markette Mağaza Sorumluları 2000+ TL maaş alırlar. 2500+ TL olanlarda vardır. Mağaza performansı, kıdem belirleyicidir. Şok da sirkülasyon hızı çok yüksektir. Kısa sürede Personel başlayıp, Master ve sonrasında Sorumlu olabilirsiniz.

Okumadan Geçmeyin: İşkur Kayıtlıların Perakende Sektöründe Çalışma Şartları ve Maaşlar 2017

[poll id=”2″]