Dünyanın en büyük Fast Food zincilerinden biri olan Burger King ülkemizde de çok sayıda fast food restonlarıyla hizmet vermektedir. Burger King çalışma şartları nasıl? Burger King personel maaşları ne kadar? Burger King’de çalışmak istiyorum ne yapmam gerekir? Ve birkaç soruyu daha cevaplayacağız.

Burger King ülkemizde McDonald’s ile rakip diyebiliriz. Onlara yakın 3. başarılı bir fast food zinciri dediğiniz zaman birçok marka ve zincir var ama net bir şey söylemek güç olur. Ancak Burger King, McDonald’s her zaman en öndedir. Bu da tabi geniş kariyer imkanlarını da beraberinde getiriyor. Burger King sürekli işe alım süreci yürüten şirketlerden biri.

Burger King Çalışma Şartları ve Maaşlar 2016

Burger King Çalışma Şartları 2016

Fast Food sektöründe çalışmak hiçte kolay bir şey değil. Yoğun bir tempoyla çalışmak yüksek çalışma ritminin hiç düşürmemek son derece önemli. Müşteri odaklı ve hizmet odaklı bir çalışma disiplini ile sürekli ayaklarınızın üstünde hareket halindesiniz. Öncelikle bu tempoya uyum sağlayabilen kişiler başarılı bir şekilde çalışabilir. Burger King işçi sirkülasyonunun çok yüksek olduğu bir yer. Sürekli giren çıkan bu tempoda ilerleyen bir yapısı var. Ancak bunun yanı sıra çalışanlarına hızlı bir kariyer imkanı da vermiyor değil. Belli bir süreyi aştığınızda kariyer basamaklarını tırmanmaya başlarsınız.

burger-king-de-calismak
Burger King merkezi yerlerde şube açar.

Burger King personel çalışma saatleri değişmekle beraber ortalama 8 – 8,5 saat çalışırsınız. Ancak bu duruma da bağlıdır. Eksik personel vardır yöneticiniz kalmanızı isteyebilir. Bu durumda mesai ücreti alırsınız. Bunun yanı sıra yemeğini şirkettendir. Yemek puanı sistemine göre yemek molanızda yemeğinizi yersiniz. Mola konusunda öyle rahat bir ortam yok. Sürekli yoğun bir tempodasınız ve sürekli müşteriler geliyor buna göre bir çalışma süreci var.

Burger King Maaşlar 2016

Burger King eğitime önem verir. İşe girdikten sonra eğitim süreciniz bir süre devam eder. Burger King maaş konusu saat ücretiyle alakalı bir durum. Burger King’de yeni işe girenler asgari ücret minvalinde bir maaş alırlar. Neden böyle dedim, çalışma saati baz alınır. Burger King saat ücreti ödeyen bir şirket dolayısıyla fazla mesai yaptığınızda daha fazla bir ay içerisinde örneğin daha az çalıştınız daha az maaş alırsınız. Kıdem ilerledikçe saat ücreti artar.

Burger King İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Online yapabilirsiniz. Ancak hızlı bir şekilde sonuç almak istiyorsanız Burger King şubelerinden iş başvurusu yapınız. Formu doldurup teslim edeceksiniz yanınızda fotoğraf olursa daha iyi olur. Kısa sürede görüşmeye çağrılırsınız. İlk görüşmenizi genelde şube yetkilisi ile yaparsınız ve akabinde süreç başlar.

[poll id=”2″]