Frontier bir Netflix dizisi. Başrolünde Game of Thrones dizisinden Khal Drogo rolüyle tanıdığımız Jason Momoa yer alıyor.

6 bölümlük ilk sezon Netflix’de yayınlandı ve geçtiğimiz günlerde bitirdim. Açıkcası ilk başta çok ilgimi çeken bir yapıt olarak gözüme çarpmasa da Jason Momoa’nın performansını merak ediyordum. Frontier başladığınızda tamamlama ihtiyacı hissettiğiniz nadir dizilerden.

Frontier Dizisinin Konusu

Spoiler vermeden yazıyı tamamlamak istediğimden kabaca geçmişe gidiyoruz. İngiltere’nin dünyanın hakimi olduğu ve kolonileriyle yoluna devam ettiği döneme. Tabi Fransızlarla olan çekişmeleri ve fırsatçı Amerikalıları da unutmayalım. Olayımız kürk ticari ve etrafından dönen egemenlik ve ticaret odaklı hem akıl hem de küçük çaplı yok etmeleri ele alıyor.

Frontier dizisinin konusu – Jason Momoa

Declan Harp (Jason Momoa) ailesinin katledilmesinden sonra İngilizlerin yoluna taş koymaya başlar ve onu indirmek için gönderilen bir Lord tarafından hem aralarındaki olay, hem arada kalanlar hem de idealleri olan farklı dünyalarla dolu bir 6 bölüm karşımıza çıkıyor. Diziyi herkes sevmeyebilir ve sıkıcı bulabilir ancak olay örgüsü ve oyunculukları başarılı buldum.

Frontier 2. Sezon Olacak Mı?

Frontier 2. Sezon için Netflix gelecekte bir karar verecektir. Ben devam etmesini bekliyorum. Ancak yinede belli olmaz. Marco Polo’nunda devam etmesini bekliyordum ancak iptal edilmişti. Tabi Marco Polo çok pahalı bir yapım bunu da eklemek lazım. Frontier’in geleceği daha parlak diyebiliriz.

YENİ HABER: Frontier 2. Sezon Ne Zaman Başlıyor?

Frontier 6 bölümden oluşan bir Netflix dizisi. Oyuncular arasında; Jason Momoa, Landon Liboiron, Zoe Boyle, Alun Armstrong gibi isimler yer alıyor.