Watsons çalışma şartları nasıl? Watsons çalışanları ne kadar maaş alıyor? Watsons’da çalışmak istiyorum? Watsons kariyer imkanları nasıl?

Watsons son günlerde bir mağazasında yaşanan kötü bir durum yüzünden çok tartışılıyor. Watsons olayı nedir? 17 genç yaşında bir genç kızın Vialand Watsons mağazasında kıyafetlerinin çıkartılarak aranması son derece çirkin bir yaklaşım olmasına rağmen olay sonrası gelen tepkiler karşısında Watsons’un yaptığı açıklama tüy diker gibi olunca tepkiler çoğaldı. Meselede bir ruj çalındığının iddia edilmesi. Watsons olayla ilgilendiğini ve personeli açığa aldığını aramayı yapanların ise güvenlik görevlileri olduğundan falan bahsetti.

Bu bizim konumuz değil ancak yine şirket hakkında bahsedeceğiz ama yarın öbür gün burada işe girecekseniz nereye girdiğinizi bilin. Tabi burada işgüzar bir yöneticinin hatasından kaynaklı böyle çirkin bir durum ortaya çıkıyor. Yaklaşım yanlış, uygulama yanlış. Hiç kimsenin böyle bir tavra girme yetkisi çağırırsın polisi zabıt tutar, şikayetçi olursun en fazla yapacağın şey budur. Kişiyi alıkoyma ve üst arama yapması kimsenin yetkisinde değildir.

Watsons Çalışma Şartları ve Maaşlar 2016

Watsons Çalışma Şartları 2016

Watsons uluslararası bir şirket dolayısıyla markalaşmış ve ciddi rağbet gören mağazaları yoğun bir tempoda çalışır. Watsons çalışma saatleri günlük 8- 8,5 saat arası çalışma saatleri vardır. Molalar dahildir. Ancak çok yoğun zamanlarda bu zamanlar esneklik gösterebilir. Kozmetik sektörü kolay bir sektör değil. Ürünleri tertibi, takibi önemli. Özellikle müşterilerin ürünleri yıprattığı ya da ilgili kurallara uymaması birçok olumsuz şeye yol açabiliyor ve bunla da personel ilgileniyor. Şirket çalışanlarına yemek ücreti ödemektedir.

Watsons Çalışma Şartları ve Maaşlar

Watsons Maaşlar 2016

Watsons Maaş prensibi saat ücreti ödediğinden yeni ve eski personellerin maaşı farklılık gösterebilir. Yöneticiler de farklı maaş kriterine sahiptir. Genelde 1600 TL civarı yeni başlayan personel bir maaş alır. Zamanla ilerledikçe ücreti yükselecektir. Ayrıca mağaza performansına göre prim de söz konusudur. 350 TL yemek ücreti de alınmaktadır. Yönetici maaşları ise farklıdır. 2500 TL+ alanlar ve çok daha fazla alanlar vardır. Girdiği yıl, çalıştığı mağaza, personeli, mağaza başarısı vs. birçok etken bulunmaktadır.

Watsons İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kariyer sitelerinde ilanlarını görebilirsiniz. Ancak hızlı sonuç almak için şubelerinden birine başvurmak daha sağlıklı olacaktır. İlgili forumu doldururken yanınızda güncel bir resim olmasına dikkat ediniz.

[poll id=”2″]