Bu arada Hollywood da kazan kaynıyor ve ard arda skandallar patlıyor. Son günlerde Kevin Spacey’in yıllar önce 14 yaşında bir genç çocuğa bir partide hoşnutsuz yaklaşımı bizzat bu çocuk tarafından twitterdan açıklanmıştı.

Kevin Spacey Skandalı Sonrası House of Cards İptal mi?

Bu kişi de Star Trek dizisinde oynayan Anthony Rapp. Kevin Spacey de bir özür açıklaması yayınladı ve olayı hatırlamadığını duyurdu ve hem kadınlardan hem de erkeklerden hoşlandığını ve eşcinsel olduğunu açıkladı.  Kısa kısa anafikirleri anlatıyorum yoksa çok detay var açıkası ben House of Cards’dan haber vermek istediğim için çok detaylara girmek istemiyorum.

Netflix hemen acele bir açıklama yaptı hafta içi ve House of Cards dizisini süresiz durduğunu açıkladı. House of Cards 6. sezon merakla beklenirken ki final sezonu olması bekleniyordu şimdi bu skandal üzerine her şey sarpa sarmış durumda.

Netflix diziyi iptal etmeyi düşünürken sosyal medyada ciddi bir kampanya başlatıldı ve Kevin Spacey için yüzlerce kişinin işini kaybetmemesi ve dizinin böyle bir sonu hak etmediği yönünde  büyük bir destek var.

Hollywood yıldızlarından Jessica Chastain da twitter hesabından artık devrin Robin Wright’a ait olduğunu destekleyen bir twit attı.

Şimdi olay şu;

Frank Underwood ölsün. Claire Underwood’ın hikayesini izleyelim! 

Böyle bir şey olabilir mi? Evet olabilir yabancı büyük medya sitelerinde böyle bir ihtimalin söz konusu olduğundan bugün bahsedildi. Açıkcası dizinin geleceği halen belirsiz.

House of Cards devam edecek mi göreceğiz mutlaka siteden duyuracağız takip edin. Ancak Netflix diziyi iptal etmeyecek gibime geliyor çünkü Claire Underwood’un hikayesi Kevin Spacey’in olayını dama attırabilir. Ancak kimine göre ise Netflix bu konuda kesin bir kırmızı çizgi çizerek diziyi iptal edebilir.

Güncelleme 10 Aralık

Diziden haber var: Dizinin final sezonu olacak ve kesin olarak Kevin Spacey kovuldu! Netflix 6. sezon çekimlerinin başladığını duyurdu. Ekipten te final ile ilgili çok detay verilmeyen ama güzel bir vedanın planlandığı açıklandı.