Süper Lig’de oynadığı 3 maçın 2’sini kazanan Galatasaray’ın en dikkat çeken hamlesi Marco’dan uzaklaşması oldu. İspanya’dan 12 milyon euro’ya Sevilla’ya transfer olan Brezilyalı, takıma katılamadı.

Dursun Özbek’in yönetimi kadroya 8 önemli kazanç sağlarken, adı sarı-kırmızılı camiaya yeni bir soluk getirdi. Transfere Abdülkerim Bardakcı ile başlayan Galatasaray, kadrosuna Kazımcan Karataş, Sergio Oliveira, Haris Seferovic, Leo Dubois, Fredrik Midtsjö, Lucas Torreira ve Dries Mertens’i ekledi. Özellikle  Torreira ve Mertens’in son transferi hayranları heyecanlandırdı. 1xbetm.info

Süper Lig kadrosunda yer almayan Aytaç Kara ve Mbaye Diagne’nin sözleşmeleri feshedildi. Morutan sezon sonuna kadar Pisa’ya kiralandı. Olimpiu Morutan anlaşmasına doğrudan satın alma  maddesi de dahil edildi. Süper Lig devleri de benzer şartlarda Mostafa Mohamed’i  Nantes’a gönderdi. Sevilla, Marcao’yu 12 milyon euro ve ikramiye ödeyerek Galatasaray’a ekledi. Charleroi, Valentine Ozornwafor’un sözleşmesinde bir satın alma opsiyonu maddesi kullandı.

11 Temmuz 2022’de İspanya La Liga takımlarından Sevilla, Marco de Galatasaray ile beş yıllık sözleşme imzaladığını duyurdu. Ancak o zamandan beri Marco, sakatlığı nedeniyle La Liga’da oynayamadı. Üstelik bugün Sevilla, Brezilyalı oyuncunun sakatlığı nedeniyle antrenmanlara katılmadığını açıkladı. Galatasaray’dan 12 milyon euro’ya Sevilla’ya giden Marco, transferde 3 milyon euro ikramiye aldı. Yine de Sevilla taraftarları, bir buçuk aydır Sevilla’da forma giymeyen Marco için yılın en kötü transferini yorumluyor. Marco için umutsuz olan Sevilla taraftarları bunu fan forumlarında dile getirdi.