ouija-origin-of-evil-film-inceleme-2016
Ouija: Origin of Evil (2016) Filmi Hakkında

Dün izleme fırsatı bulduğum Ouija: Origin of Evil adlı korku filmi Ölüm Alfabesi 1’in devam filmi şeklinde lanse edilmiş. Evet bu bir devam filmi ileriye doğru değil daha çok olayların nasıl başladığı ile alakalı bir film.

Film korku öğelerini direk olarak vermeye seçmiş tabi böyle yazınca ilk 35 dakika izleyen katılmayabilir. Ancak sonrasında son ana kadar sürekli bir korku treninin içerisindesiniz. Ben kendimle kıyas yapmak istemiyorum. Sinemada korku eşiğim çok yüksek dolayısıyla beni korkuttu falan diyemem gece 1,5′ da izlememe rağmen. Ama gerilimi iyi sonunda artık bir ara  nereye bağlayacaksanız bağlayın dedim ama on numara bir yere bağladılar.

Ouija: Origin of Evil Filminin Konusu ve İşleyişi Hakkında

Bir anne ve iki kızının hikayesine tanıklık ediyoruz. Eşinin beklenmedik ölümü anneyi ciddi anlamda zora sokar. Hem maddi hem manevi olarak hayat zorlaşmıştır. Kızlarıyla beraber falcılık adı altında insanlara doğaüstü şeyler sunar. Evde her şey ayarlıdır, sönen mumlar, hareket eden kapılar…

Bir gün Anne alışveriş yaparken Ouija oyununu görür ve yeni bir şeyler denemeye karar verir. Oujia oyununu evine alıp getirir. Küçük kızı Doris’in ilgisini çeker ve onunla ciddi vakit geçirmeye başlar. Spoiler vermeden yazmaya çalışıyorum bazı noktaları atlayarak. Zamanla evin içinde hiç bilmediği gerçeklere bu 3 kişi tanıklık edecek ve Doris için artık farklı bir dönem başlayacaktır.

Filminin sonunun sonundaki yani intro’dan sonraki sahneyi sabırla bekleyin ve izleyin eğer korku filmlerini takip ediyorsanız ve karakterlere aşinaysanız sürpriz bir isim sizi bekliyor olacak.

Ouija: Origin of Evil (2016)

Yönetmen: Mike Flanagan

Ülke: ABD Tür: Korku, Gerilim

IMDB: 6,5

Vizyon Tarihi: 2 Ekim 2016

Süre: 99 Dakika