1970’lere kadar sadece sporcular ve atletler için üretilip kullanılan sneaker’lar sonraki yıllarda teknolojinin de ilerlemesi ile gelişerek günlük yaşama da dahil olmuştur.

Sokaklarda, marketlerde, ofislerde ve yaşamın her alanında bolca gördüğümüz sneaker’lar çağın modasına ayak uydurmuştur. İlk zamanlarda sadece sporcular için üretildiğinden konforlu olması ön plandaydı. Sneaker’lar adeta bir moda anlayışına dönüşmesiyle konforun yanında estetik de ön plana çıkmıştır. Daha sonra teknolojinin hızla ilerlemesiyle konfor ve estetiğin yanında performans kapasitesini artırmaya yönelik özellikler de eklenerek günümüzdeki şeklini almıştır.

Yüzlerce çeşit renk, desen ve modeliyle bir dünya markası olan Adidas bünyesinde birçok sneaker çeşidine yer veriyor. Adidas sneaker modelleri sadece atletizm parkurları ve spor salonları için değil yaşamın her alanına uygun olmasıyla fark yaratıyor. Adidas sneaker denilince tüm modellerini rahatlıkla bulabileceğiniz Wunder ile her çeşit tarzınızı Adidas ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz.

1920’lerde kurulan ve günümüzün dev markalarından biri olan Adidas, sneaker kültürünü;  çeşitleri, teknolojileri ve stilleri ile mükemmel şekilde yansıtıyor. 1920’lerden günümüze birçok model çıkarıp gün geçtikçe de geliştiren marka piyasada en çok tercih edilenlerden biridir. Peki kurulduğundan bu yana markanın en gözde modelleri hangileridir?

Adidas Micropacer

Teknolojinin sneaker’lar üzerinde ilk kez kullanıldığı bu model Adidas’ın 1984 yılında üretilen fütüristik modellerinden biridir. En büyük özelliği adım sayısını ve hızını ölçen bir çip bulunduruyor olmasıdır. Ayrıca su geçirmez ve dayanıklı yapısıyla konforun ve performansın öncülerinden olan bir model olmaya devam ediyor.

Adidas Torsion

80’li yıllarda üretilen Torsion modelinin en çarpıcı özelliği ayak yapısına uyumlu esnek bir tabana sahip olmasıdır. Taban yastıklama teknolojisinin öncüsü olan Adidas Torsion, daha sonraki modellere ve diğer markalara da ilham vermiştir.

Adidas Boost

2013 yılında piyasaya sürülen ve Adidas denilince akla ilk gelen model olan Boost adeta marka ile bütünleşmiş durumdadır. Termoplastik poliüretan’dan üretilen köpük tabanlar sayesinde markanın en hafif ve konforlu modellerinden biri olmuştur. Bu Boost köpükler BASF ve Adidas ortaklığı ile üretildiği için yalnızca Adidas için üretilip kullanılıyor. Dolayısıyla marka için eşsiz bir teknoloji haline gelmiş oluyor. Her yıl kendini geliştiren Boost serisi markanın en çok satılan modelleri listesinde uzun süredir başı çekiyor.

Adidas x Parley

Markanın 2015 yılında doğaya destek amacıyla ürettiği Adidas x Parley serisi tamamen doğaya zarar vermeden üretiliyor.  Sneaker’ın tabanı Boost teknolojisi ile üretilirken üst kısmı tamamen denizdeki atıkların dönüştürülmesi ile üretilmiş ipliklerden tasarlanmıştır. Teknolojinin geri dönüştürülebilirlik ile bütünleştiği seride konfor, estetik ve performans özellikleri de dikkat çekici olmasını sağlamaktadır.

Adidas Futurecraft 4D

2017’de üretilen Adidas’ın son teknoloji harikası olan bu serisi maksimum enerji tasarrufu sağlayan yaylı tabanları sayesinde performansı artırmaya odaklanan bir üründür. Bunun yanında ilk kez 3D baskı yöntemi ile üretilen orta tabanı da yine diğer modellere ve markalara öncü olmuştur. Bu teknoloji sayesinde yüksek kafes yoğunluğu ile yüksek enerji tasarrufu sağlarken düşük kafes yoğunluğu sayesinde etkili yastıklama sağlamaktadır.

Yukarıda bahsettiğimiz modelleri ve daha birçok modeli ile Adidas Sneaker erkek ve Adidas Sneaker kadın serileri tüm zamanların en çok tercih edilenleri arasında her zaman yerini almıştır. Markanın en gözde modellerinden en eşsiz modellerine birçok çeşidi geniş fiyat aralığı ile Wunder’da sizi bekliyor. Siz de Wunder markası ile Adidas ve diğer pek çok marka ve çeşitte sneaker modeliyle tarzınızı gittiğiniz her yerde yansıtabilirsiniz.