Yeni nesil genç kadınların en önemli sorularından biri de tesettür giyim elbisenin nasıl seçileceğidir. Tesettür elbise seçerken ilk yapmanız gereken tesettür giyimine uygun kıyafetleri seçmektir. Tesettür görgü kuralları söz konusu olduğunda, bu tamamen vücut hattınızı göstermeyen kıyafetlerle ilgilidir. Bu kıyafetlerden herhangi birini seçip kullanabilirsiniz.

Örneğin kapalı kadınlar yıllarca pantolon giyemezlerdi. Ancak pantolonlar eteklere göre çok daha rahat ve kapalı bir giysidir. Tuniklerin eteğinin gevşemesi ve dizlerin üzerine kadar çıkan uzun tuniklerin ortaya çıkmasıyla kadınların pantolon giymesi kolaylaşmıştır.

Tesettür Giyimde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kapalı tesettür giyim kıyafet seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken şeylerden biri de tesettür ile uyumlu kıyafetler seçmektir. Bunun dışında renk ve model seçimlerinizde kendinizi sınırlı hissetmeyin. Çünkü biliyorsunuz ki, giydiğiniz palto, onu çıkardığınızda zaten sizi kapatıyor. Bayanlar veya özel günler için kıyafet seçerken kendi zevk ve tercihlerinize göre bir model oluşturabilirsiniz.

Tesettür abiye çeşitlerinin bulunması sayesinde özel günlerinizde abiye elbiseler giyebilir veya tercih edebilirsiniz. Abiye elbisenin uzun yapısı ve tüm vücudu saran yapısı sayesinde çok daha güzel görüneceğinizden emin olabilirsiniz. Tesettür alırken dikkat edilmesi gereken nokta figürünüzü göstermemesidir. Tesettür abiye alırken de dikkatli olmalısınız.

Tesettür Giyim Abiye Seçenekleri

Pantolon abiye elbise bir nevi tesettür abiye elbisedir. Ancak pantolon giymek doğası gereği size daha sportif bir görünüm kazandıracaktır. Tunik ve pantolon kombinleri ya da tesettür abiye elbiseler günlük hayatta ya da özel günlerde kullanılabilecek giyim seçenekleridir. Ancak tunik ve pantolonun şıklığı, nerede giyeceğinizi size söyleyecektir. Günümüz oldukça şık ve klasik kesimlere sahip tunikler bulunuyor. Bu sayede tunik bir gece elbisesine dönüştürülebilir ve sportif şık olarak kullanılabilir ve giyilebilir. Moda Merve sitesine giriş yaparak tüm modelleri inceleyebilirsiniz.

Günlük tesettür giyim en yaygın modeli eşofmandır. Eşofman her geçen gün moda dünyasında daha fazla ilgi görmekte ve günlük hayatta daha da popüler hale gelmektedir. Hem kış hem de kış aylarında kullanılabilen eşofman modeli tesettür takım elbise kombin modelleri arasında ilk sırada yer alıyor.

Geniş paça pantolonlar günlük tesettür kombinlerde en çok tercih edilen modellerden biri olmaya devam ediyor.

Hem şık konforu hem de eşofmanı bir araya getiren bu bol kesim pantolonlar gardırobunuzun gözdesi olacak. Genç tesettür giyim kombinlerinden tesettür ikili kombin modeli, iki parçayı bir araya getirmek yerine takım elbise giymeyi tercih edenler veya acelesi olduğunda kombin ile uğraşmak istemeyenler için iyi bir seçenektir. Tüm seçenekleri https://www.modamerve.com/tesettur-giyim sitesinde bulabilirsiniz.