Facebook Para Transferini Türkiye’de Başlatıyor

Facebook Amerika’da bir süredir kullanılan Facebook Messenger Üzerinden Para Transferi özelliğini Türkiye’de devreye alıyor.

Bu konuyla ilgili  Transferwise Chatbot ile işbirliği sağlayan Facebook ayrıca bir Fintech‘in girişimi olan Transferwise ile anlaşma sağlamış durumda. Güvenilirlik konusu akla gelince Transferwise’nin şuana kadar 50 ülkeden yaklaşık 1 milyar dolar üstü bir para transferine aracılık ettiğini ekleyelim. Transferwise güncel kura göre bir işleyiş sürdürdüğü için Messenger‘da karşımıza bir uyarı sistemi çıkabilir. Ya da kullanıcılar anlık uyarılabilir.

Paypal’ın ülkeden çıkması ve geleceğinin belirsiz olması özellikle bu uygulamanın Türkiye’de ciddi bir rağbet görmesini sağlayabilir. Tabi komisyon oranları ve yaşanacak olaylarda çokça konuşulacaktır. ABD, Kanada, Avustralya, İngiltere gibi ülkelerde kullanılmaya başlanacak olan bu uygulama kısa sürede ülkemize gelecektir. Bizi neyin beklediği ile alakalı Amerika lokasyonlu hesaplarda bir süredir aktif olan bu özelliğin ekran görüntüleri aşağıda yer alıyor.

Peki, Facebook Para Transferi Nasıl Yapılır? Gelecekte nasıl bir şeyle karşılacağız?

Facebook Messenger Para Transferi Nasıl Yapılır?

 

Facebook Para Transferi Resimli Detaylı Anlatım

Yukarıda paylaştığım görsellerden anlaşılacağı üzere şuan bu sistem hazır. Ve sekme olarak gelip kolayca uyum sağlanabilecek bir işleyiş planlanmış görüyor. Bu konuyla ilgili gelişmeleri ve Türkiye’de aktif olduğunda kullanım detayları hakkında bu yazıyı güncelleyeceğiz. Takipte Kalın!