Güvenilir Kişiler Uygulamasıyla Sevdiklerinize Her An Ulaşın

Güvenilir Kişiler uygulamasıyla sevdiklerinizin konumlarına istediğiniz zaman ulaşabiliyorsunuz. Özellikle acil durumlarda çok faydalı olan Güvenilir Kişiler uygulaması İnternet bağlantısı olmasa ve pil yeterliliği olmasa bile konumu güvendiğiniz kişiye gönderiyor.

Acil Durumlar İçin Güvenilir Kişiler Uygulaması

Google çok başarılı bir uygulamayı yayına almış durumda. Orjinal adı olan Trusted Contacts olan uygulamanın mağazadaki Türkçe adı Güvenilir Kişiler uygulaması. Bu uygulamayı yükledikten sonra güvendiğiniz kişileri seçiyorsunuz ve talep gönderiyorsunuz. Karşı taraf onay verdiğinde artık güvendiğiniz kişi sizden konum bilgisi istediğinde siz izin verdiğiniz taktirde konumunuza erişebiliyor. Diyelim ki ters bir durum oldu ve izin verme imkanı olmadı, şarj bitti, İnternet koptu diyelim, 5 dakika içerisinde cevap vermezsiniz uygulama otomatik olarak güvendiğiniz kişiye konum bilginizi gönderiyor.

Güvenilir Kişiler Uygulaması Nasıl Çalışır?

  • Android Kullanıcıları kullanabiliyor.
  • iOS için yakın zamanda çıkması planlanıyor.
  • Güvenilir Kişiler uygulamasını indirin, kullanımı son derece basit arayüzü çok kolay.
  • Güvendiğiniz kişileri seçin size öneriler sunacak eğer istediğiniz kişi ya da kişiler yoksa mail adreslerini girerek davet atabiliyorsunuz.
  • Karşı tarafın onaylaması gerekiyor.
  • Konum ayarınızın çalışıyor olması gerekiyor.
  • Konum bilgisi paylaşıldıktan sonra 24 saat boyunca o izin geçerli ve konumunuz takip edilebiliyor güvendiğiniz kişi tarafından.
  • Ancak siz izin verdikten bir süre sonra bu izni durdurabilirsiniz.
  • Konum bilgisi istendiğinde cihaz aynı zil sesindeki gibi çalıyor ve bildirim gidiyor.
  • Türkçe dil desteği mevcut uygulama Türkçedir.

Ana hatlarıyla Güvenilir Kişiler uygulamasının mantığı yukarıda anlattığım gibi. Çok başarılı ve önemli bulduğumu söylemeliyim. Tabi konumla ilgili bazı problemle yaşanabiliyormuş bazen ama genelde başarılı ben kendim de test ettim. Sonuç başarılıydı. Sevdiklerinize, ailenize kimse artık mutlaka telefonuna kurun ve kendi telefonunuza da kurup birbirinizi onaylayın. Zaten zil sesiniz çalıyor ve bildirime ulaşabiliyorsunuz. Orada onayla dediğiniz an konum bilgisi karşı tarafa gitmiş oluyor.

Herhangi bir sebepten dolayı onaylama şansınız olmadı. Konumunuz 5 dakika içerisinde güvendiğiniz kişiye gönderiliyor. Günümüzde yaşanılan şeyler ortada artık daha dikkatli olmak durumundayız ve alabileceğimiz önlemleri önceden almalıyız.

Uygulama şuana kadar 100 binden fazla indirme almış durumda. Güvenilir Kişiler uygulama sayfasına gitmek için tıklayınız.