Marvel dizisi olan Legion X- Men dünyasının geçmişine doğru bizi götürüyor. Odağında Mutanlar var ancak X-Men’den aşina olduğumuz isimler ya da direk olarak bir X-Men bağlılığı yok.

Yapımcılarda zaten bu konuda X-Men odaklı bir dizi yapmayacaklarını açıklamışlardı. Legion dizisinin baş karakteri David Haller oldukça ilgi çekici. David Haller kişilik bölünmesi, birden fazla kişiliğe bölünme gibi sorunları olan bir yaşam sürdürülmesi zorlanan biri olarak karşımıza çıkıyor. Spoiler vermek istemediğim için spesifik bilgiler vermeyeceğim. Ama David Haller’in babası oldukça tanıdığımız bir isim.

Legion dizisi bir yana David Haller hakkında araştıma yapınca çizgi romanlar ve marvel dünyasında tabi geniş bilgilere ulaşıyoruz ancak dizide direk araştırmadaki yerleşimler hem var hem yok bunu izlediğinizde daha iyi anlayabiliyorsunuz. Özellikle altını çizmek istediğim şeylerden biri David Haller karakterini canlandıran Dan Stevens oldukça harika bir performans sergiliyor.

Yeni bir dizi arayanlar için harika bir fırsat diyebilirim. Legion şuan ilk sezonunda ve 4 bölüm yayınlanmış durumda. Mutantların keşfedilmeden önceki zamanlarını konu olan ve The Eye (Göz) orginazasyonundan da bahseden dizi gayet başarılı bir performans sergiliyor. Özellikle çıkmadan biraz geri planda mı kaldı diye düşündürürken ve ciddi bir şüphe ile bakılan Legion sınıfı geçmiş gibi gözüküyor.