Taken Dizisi İlk Bakış

Taken dizisinin ilk bölümünü az önce bitirdim sıcağı sıcağına bir ilk bakış yazısı yazmak istedim. Taken film serisinde tanıdığımız ve çok sevdiğimiz Bryan Mills’in gençliğini konu alan Taken dizisi pilot bölümüyle sınıfı geçti.

Bryan Mills evlenmeden önceki hayatındaki olayları konu alan dizi film tadında bir pilot bölümüyle harika bir iş çıkarmış. Vikings dizisinden Rollo karakteriyle tanıdığımız Clive Standen role çok yakışmış ve performansı gerçekten iyiydi.

Tabi Vikings dizisinden sıcak olan Rollo’yu öyle görünce biraz garipseyebilirler ama gerçekten Bryan Mills karakterinin hakkını vermiş Standen. Taken dizisinin ilk bölümü 27 Şubat 2017 tarihinde yayınlandı. İlk sezonun 20 bölüm olacağı daha önce açıklanmıştı.

Taken dizisinde Clive Standen’in yanı sıra Jennifer Beals de yer alıyor. Oyuncu kadrosu çok tanıdık gelmedi ama birkaç yerden aşina olduğumuz isimler var ve oyunculuklar başarılı. Özellikle Jennifer Beals’in canlandırdığı Christina Hart karakteri ve ekibini ileride daha çok göreceğiz. Herhangi bir spoiler vermek istemiyorum o yüzden bölüm hakkında yazmayacağım.

Bunlara ek olarak nelerden bahsedebiliriz. Yazının başlarında dediğim gibi Taken dizisi film tadında bir izleyici deneyimi sunuyor. Hatta erken bir yorum ama 24 dizisini izlerken aldığım tadı aldım. Aksiyon ve kurgu gayet iyi sürükleyiciliğini her zaman koruyor.

Dizinin ikinci bölümü 6 Mart’ta yayınlanacak.