pokemon-go-icin-isinden-ayrildi

Pokémon Go’nun seveni kadar sevmeyeni de çok; ancak bu seferki haber hem sevenini hem sevmeyenini şaşırttı.

Yeni Zelanda’nın Auckland bölgesinde yaşayan 24 yaşındaki Tom Currie adındaki genç adam, Pokémon Go oynayabilmek için işten ayrıldı. Hibiscus Coast Cafe adlı mekânda çalışan genç 20. seviyeye gelmiş durumda ve durmaya niyeti de yok.

Pokemon GO Çılgınlığı Sürüyor

Tam zamanı iş yerine tam zamanlı Pokémon Go’yu tercih eden Currie’nin dediğine göre kendisi önümüzdeki iki ay boyunca tüm Yeni Zelanda’yı otobüsle dolaşarak Pokémon arayacak. Kendisi bu zamana kadar 700’den fazla Pokémon yakalamış. Kendisinden daha yüksek seviyeye sahip olan birinin Christchurch’te olduğunu söylüyor. Daha güçlü oyuncuların orada olacağını düşünüyor.

Kendisini Pokémon sanıp atlayan çocuklar, en azından çocuktu. Hayal dünyalarında yaşıyordu. Tom Currie ise 24 yaşında. Evet, hepimiz bu oyunu oynarken bir heyecan yaşıyoruz; ancak yine de arttırılmış gerçeklikle hayatımıza yerleştirilmiş karakterlerin peşinden böylesine aşkla koşmak, hangi açıdan bakarsanız bakın mantıklı gelmiyor.

Tabi biz ne dersek diyelim, Currie halinden gayet memnun. Bakalım faturalarını Niantic mi ödeyecek. Ya da belki elektrik problemini Pikaçu’yla halleder. Squirtle’la yıkanır, Charmander’la da yemekleri pişirir.

Alıntıdır.