Hanımlar, cildimiz gün boyunca genellikle sert ultraviyole güneş ışınları, toz, hava kirliliği, sert kimyasallar ve olumsuz çevre koşullarına maruz kalır.

Bu zamanla cildimizde önemli sorunlara neden olabilir. Kırışıklıklar, ince çizgiler ve kötü bir görünüme sahip cilt yapısına yol açabilir. Gece boyunca saç ve cilt bakımı yaparak bu durumu önleyebilirsiniz.

Uyku sırasında cilt kendisini yenilemektedir ve sizden gelecek küçük bir yardım ile cildiniz daha sağlıklı bir yapıya bürünecektir. Geceleri rutin olarak uygulayacağınız bir cilt bakımı cilt tonunu geliştirmeye yardımcı olacağı gibi cildinizdeki lekeleri azaltır ve cildinizin genç bir görünüme sahip olmasını sağlar. Cildinize her gece düzenli olarak sadece birkaç dakikanızı ayırdığınızda birkaç gün içerisinde daha sağlıklı ve daha güzel bir cilde kavuştuğunuzu göreceksiniz.

İşte sizlere güzel bir cilde sahip olmanız için her gece uygulamanız gereken 10 güzellik rutini;

1. Makyajınızı Çıkarın

Son derece yorgun olsanız dahi yoğun programlarınızın arasında mutlaka her gece yatmadan önce makyajınızı temizlemeyi ihmal etmemelisiniz. Eğer cildinizi genç tutmak ve yaşlı bir görünümden uzak tutmak istiyorsanız bu en önemli kuraldır.

Gece boyunca yani uyku sırasında cilt kendini yenilemekte ve gözenekler açılmaktadır. Eğer cildinizde ruj, maskara, fondöten, allık ya da göz farı gibi makyaj malzemeleri gözeneklerin tıkanmasına neden olur. E doğal olarak buda cildinizde pürüzlere ve akne oluşumuna neden olacak.

Cildinizi temizlemek için makyaj çıkarıcılardan, yüz temizleyicilerden ya da soğuk kremlerden yardım alabilirsiniz.