twitter-etiketleme-ayarlari-nasil-yapilir
Twitter’da Etiketleme Ayarları Nasılı Yapılır

Twitter’da bildiğiniz gibi birçok değişiklik oldu hala da oluyor. Son değişiklerden biri artık yüklediğiniz fotoğraf veya resimlerin karakter sınırından düşmüyordu.

Bu yenilikle beraber mevcut resim, fotoğraf, gif kullanım sayısı iyice artmış oldu. Ve etiketleme olayıda tweetlerde gözükür oldu. Ancak bu etiketleme ayarlarını istediğiniz gibi güncellemeniz mümkün. Yani isterseniz etiketleme olayını açık bırakabilirsiniz. Ya da etkileşimde olduklarınız sizi etiketleyebilir ya da tamamen kapatabilirsiniz.

Twitter’da Etiketleme Ayarları Nasılı Yapılır 

twitter-gizlilik-ayarlari
Twitter’da Etiketleme Ayarları Nasılı Yapılır

Twitter > Güvenlik Gizlilik sekmesine gittiğiniz zaman yukarıdaki ayarı şifrenizle beraber güncelleyebilirsiniz. Unutmayın bu sizin birini değil, bir başkasının sizi etiketleme olayı ile ilgili ayardır. Siz isterseniz resim paylaşırken etiketleme yapabilirsiniz. Bu ayarlama neden önemli gereksiz reklam, trol, spam gibi tweetlerin önüne geçmenizi sağlar. Twitter’da sıkça yapılan bu tarz etiketleme olayı bazen çok alakasız kişilere denk gelebiliyor.

Böylelikle bunların önüne geçebilirsiniz. İlla ki kapatmak değil söz konusu değil gördüğünüz gibi takip ettiğiniz kişilerinkini açık bırakabilirsiniz. Böylelikle arkadaşlarınız, sevdikleriniz sizi etiketleme yapabilirler.