WhatsApp Kaybolan Durum Güncellemeleri Özelliğini Duyurdu

WhatsApp bir süre önce Snapchat benzeri bir özelliği yayına alacağını aslında duyurmuştu. Bugün itibariyle WhatsApp 24 saat içerisinde kendiliğinden kaybolan durum güncellemeleri özelliğini yayına aldı.

WhatsApp’ın duyurduğu bu yenilikle birlikte görsel ve video olarak da durum gönderilebilmek mümkün. Snapchat ile bir farkı olmayan özelliğin Facebook tarafından özellikle yayına alındığını ekleyelim. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz aylarda Snapchat, Facebook’un satın alma teklifini reddetmişti.

Facebook’un kurucularından ve CEO’su Mark Zuckerberg Facebook’ta Snapchat benzeri özellikler ilgili profil fotoğrafı ile ilgili önce bir güncellemeler yayınlamıştı. Kısa bir süre sonrada anlık görüşme yaparken filtrelerin kullanılabileceği duyurulmuştu. Şimdi de bir süredir konuşulan WhatsApp 24 saat içerisinde kaybolan durum güncellemeleri özelliği bugün itibariyle yayına girmiş oldu.

WhatsApp bu özellikle ilgili detaylı bir yazı paylaştı. Yazı içerisinde bu özellikle ilgili tüm arkadaşlarınızın durum güncellemelerini takip etmeniz mümkün olacak şeklinde bir ibare paylaşılırken uyarı olarakta uçtan uca şifrelenerek koruma sağlandığından da bahsediyor.