Zenmate Neden Çalışmıyor?

Zenmate son 4 yıldır ülkemizde en çok kullanılan VPN servis sağlayıcılarından biri ancak her yavaşlatmada direk hedef tahtasının ortasına koyulan VPN servislerininde başını çekiyor. DNS değiştirmeden girilemiyor ve bu sorun her defasında devam ediyor.

Zenmate Türkiye’de Maden Buldu

Zenmate uzun zamandır aslında Türkiye operasyonu ile ilgili özel birçok çalışma yaptı. Şüphesiz bunun sebebi geçtiğimiz yıllarda YouTube yasaklandığında Zenmate inanılmaz bir patlama yaptı ve bir anda Türkiye’den binlerce üyesi oldu. Zenmate Premium üye sayısında da çok ciddi bir artış oldu. Hal böyle olunca tabi Almanya’da faaliyet gösteren bu şirket maden bulduk gibisinden iyice asıldılar ve Türk kullanıcılara önce Türkçe destek sayfası getirdiler ve ciddi oranda kullanıcılarıyla da ilgileniyorlar.

Zenmate Göze Battı Diyebiliriz

BTK ve bazı yetkililerinde gözüne batmış olacak ki artık son yavaşlatmalarda Zenmate tamamen engelleniyor ve değer kaybediyor. Çünkü engellemeye takılmayan birçok VPN servisi var. Ayrıca Opera Tarayıcısının VPN özelliği olması ve hiçbir engele takılmaması da ciddi bir kullanıcıyı o tarafa kaydırdı.

Zenmate Neden Çalışmıyor?

Zenmate yeni şeyler denemeye çalışıyor. Lokasyon arttırıyor ve vpn sunucularını farklı bir şekilde yapılandırmaya çalışıyor ancak nitekim ciddi bir sansüre uğramış durumda. Şuan için güncel durum DNS değiştirmeden kullanılamıyor. Ancak nete bir müdahale olduğunda DNS’de çözüm değil.