Vikinglerin sıra dışı kralı Ragnar Lothbrok hayatımıza girdiği ilk günden itibaren bizi kendisine bağlamayı başardı. Şüphesiz Travis Fimmel’in harika oyunculuğu bunun en önemli nedeniydi.

4. Sezon 15. Bölümle birlikte Ragnar Lothbrok’un hikayesi son bulmuş oldu. Bu beklenen sona giderken acabalar hep kafalarda bir yerledeydi. Ragnar eskisinden daha güçlü olacak hep atlattı bu da geçer derken aslında Ragnar bize çöküşün bile hikayesinin nasıl farklı olabileceğini gösterdi.

Çok hatalar yaptığının farkındaydı ama bir tarafı eminim ki pişmanlık yerine daha fazlasını neden elde edemedim diye yakınıyordur. Karakteristik özellikleri çok farklı olan Ragnar Lothbrok bulunduğu yere sığmamış, taşıp farklı diyarlara adını götürmüştür. Uzun uzadıya bir yazı yazmak istemiyorum. Belki ileride bir karakter incelemesi yaparsak orada çok detaylı belirtebilirim. Bu arada böyle bir şey düşünüyorum. Yakın zamanda gelebilir.

Ragnar’ın Ecbert ile olan diyalogları gerçekten izlemeye değer. Bu kadar durağan, ağır ama bir o kadar cehennem ateşi gibi hararet yapan bir sahne bayadır izlememiştim. Ecbert’in her daim olan Ragnar korkusu onu çukurda son nefesini verirken gördüğünde bitti. Bu benim düşüncem. Ragnar ise Fransa’ya olan ilgisinin İngiltere’ye verilmesi gerektiğini çok geç anladı. Bu yüzden kendine işkence edene, öldürene değil Ecbert’e o kadar büyük bir kin duydu ki planını kendi ölümü üzerine kurdu. Oğlu Ivar‘la hiç olmadığı kadar yakınlaştı ve onun belki de intikamını alabilecek güce sahip olduğunuda yaşadıkları macerada keşfetti.

Ivar için yeni bir sınav başlıyor hiçte kolay olmayacak izleyip göreceğiz. Ama Ragnar Lothbrok her daim izini etkisini hissettirecek. Özleyeceğiz, bir yerlerden çıkar mı diye hala bekleyeceğiz.

Ama en çok intikamını isteyeceğiz!

All Hail King Ragnar Lothbrok

YENİ HABER: Vikings 6. Sezon Onayını Aldı