Big-Brother-Turkiye-Hatalari

Big Brother Türkiye yarışması bir türlü isteneni veremedi. Bunu bu yazımızda anlatmıştık. Haftalardır sosyal medyada çeşitli iddialar dolaşıyor ve programa ciddi ithamlarda bulunuluyordu. Yapım tarafından hiçbir cevap gelmeyen bu iddialar devam ediyordu.

Gala Gecesinden Önce Her Şey Sızdırılıyor

İddiaların en önemlisi bu hafta Seda ve Yasin‘in eve gireceği hak etmesine rağmen Demir’in giremeyeceği idi. Ayrıca eleme olmayacağı ve bazı kişilerin aile ödülüne sahip olduğu da duyuruldu. Bu gala gecesinden önce sosyal medya da bir hesap tarafından duyuruldu. Sms sayılarına kadar her şey paylaşılıyor ve birçok kişi tarafından izlenebiliyordu.

Programın Yürütülmesinde Problemler Var

Öncelikle program ciddiyeti sıfır tamam da sahip çıkma en azından bir bilgilendirme olmaması gerçekten çok amatörce. Düşünün binlerce liralık yapım hakkında çok ciddi iddialar var ancak hiçbir şekilde bir yanıt gelmiyor. Ayrıca bu iddialar arasında bir yarışmacıyla özel anlaşma yapılıp ödülün verilmesi gibi şeyler de var. Bunlar çok ciddi ithamlar dolayısıyla programa olan özellikle diğer yarışmacılar için büyük bir acabayı beraberinde getiriyor.

Her Şey Planlı Bile Olsa Ucu Açık Hak Yemeler Var

Bir kısım ise format tarafından kasıtlı yapıldığını ve izlenmeye odaklı yapıldığını düşünüyor ama Star zaten programı doğru dürüst yayınlamıyor ve arkasında durmuyor şu saatten sonra nafile bir çaba gibi olur düşüncesindeyim. Big Brother Türkiye yarışmacıları bu gidişat hakkında ne düşünüyor? Her şey o kadar basit ve kurgulu gidiyor ki yani bir şeylere uyanmamak biraz saflık olur. Hiçbir program bu kadar ele yüze bulaşmamıştı gerçekten ilginç.

Şimdi bitime haftalar kala elenmiş iki kişiye direk aynı yarışa sokmak ne kadar adaletli hangi hesaplar var yakında görececeğiz…