Eskiyen kotları birkaç dokunuşla nasıl modern ve yeni gibi yapacağınızı öğrenin!

Kot pantolonları, günlük hayatta kadın ve erkek, genç ve yaşlı demeden herkesin en çok giydiği bir kıyafet türüdür.

Bazen çok sık giydiğimiz kot pantolonlarından sıkılıp değişiklik isteriz, bazen de bir yeri içimize sinmeyen kot pantolonunu aylardır bir köşede bekletiriz. Hem ekonominize dost hem de birbirinden orijinal fikirlerle eski kot pantolonları değerlendirme yöntemleri say say bitmiyor. Siz de ister hobi amaçlı ve dinlenmek için isterseniz de dolabınızı yenilemek için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Gerekirse Kesin

Eski kotları değerlendirmek için belki de en klişe ama hiçbir zaman popülerliğini yitirmeyecek bir yöntem varsa o da kotları keserek değerlendirmektir. İster uzun paçalı kotunuzu yazlık bir şorta dönüştürün isterseniz de kot pantolonunuzda dilediğiniz geometrik ya da asimetrik şekillerde kesikler oluşturun. Bunlar hem kotunuzu kullanışlı hem de havalı bir şekle sokacak. Tek ihtiyacınız olan kesikleri belirlemek için beyaz sabun ya da tebeşir. Farklı desenlerde kesmek için ise şişe kapağından kurabiye kalıplarına kadar kullanabilirsiniz.

İp Desenler Tercih Edilebilir

Düz renk kotunuza aykırı cıvıl cıvıl renklerle ya da yakın tonlarla iplik desenler uygulayın. Profesyonel olmanıza gerek yok kalın bir ip ile kotunuzun yıpranmış yanlarını ya da cep hizalarını çapraz çizgilerle hareketlendirin. Ya da trende uygun simgelerle şekillendirin, küçük kaktüsler, yıldızlar ve yaprak desenleri deneyebilirsiniz. Önceden çizmeyi de unutmayın.

Metal Esintisi

Eski kotları yenileme için en yeni ve en popüler metal aksesuarları kullanın. Hem moda trendine ayak uydurun hem de havalı olun! Küçük metal halkaları ya da zımbaları kullanarak istediğiniz yoğunlukta desenler oluşturun. Bu minik aksesuarları ucuz bir şekilde edinebilirsiniz hatta herkesin evinde bulunan çengelli iğneleri ister boyayarak ister boyamadan kotunuzda açtığınız rastgele kesikleri birleştirerek kullanabilirsiniz.

Yamaların Modası Geçmez

Kendi yamanızı fazla zaman gerektirmeden kendiniz yapın. Artık her yerde çeşit çeşit yama (patch) satılan bir dönemin içerisindeyiz. Bunlardan zevkinize göre kullanabileceğiniz gibi eski tişörtlerinizi değerlendirerek de yamalar uygulayabilirsiniz. Aynı desendeki yamaları tek paçanıza uygulayabileceğiniz gibi arka ceplerinizi de hareketlendirebilirsiniz.