kodlama-dersi-geliyor

Son günlerde en azından gelecek adına güzel bir haber geldi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın: “Milli Eğitim Bakanlığımızla yapacağımız çalışma ile Kodlama dersini Ortaokul ve Liselerde Müfredata alacağız.” açıklamasını yaparak Kodlama dersinin okullara geleceğini duyurdu.

Kodlama Dersi Ortaokul ve Liselerde Müfredata Giriyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık 17 Ocak’ta attığı twette: “Milli Eğitim Bakanlığımızla yapacağımız çalışma ile Kodlama dersini Ortaokul ve Liselerde Müfredata alacağız.” dedi. Şuan için çalışmaların sürdüğünü biliyoruz ancak hangi dönem ve hangi tarihte başlanacak şuanda bilgi yok.

Sosyal medyada farklı değerlendirmeler yapıldı ancak genel olarak olumu ve destekleyici yorumlar geldi. Bende olumlu yorumlara katılıyorum. Bir yerlerden başlamak gerek ve bunu en erken seviyeden olabildiğince yerleştirmek son derece önemli. Kodlama becerisini geliştirmek ve öğrenciye bu konuda farkındalık yaratmak son derece önemli bir husus. Umarım güzel gelişmeler gelmeye devam eder. Eğitim en önemli gelişmemiz gereken alanların başında geliyor.