Yiyeceklerin bir tavaya veya ızgaraya yapışmasını önlemeye çalışırken, pişirme spreyi bir nimet olabilir.

Tutarlı bir yağ kaplaması oluşturarak, üzerine döktüğünüzden daha az yağ kullanmanıza olanak tanır.

Sonuç? Bazı önemli kalorileri kaydedebilirsiniz.

Sonraki

2. Kalorisiz değiller!

Uzmanlara göre, “Birçok insan bu ‘kalorisiz’ spreyler tarafından cezbediliyor, ancak bu bir yanlış anlama” diyor. “Yakalama, porsiyon boyutunun bir saniyenin kesri kadar süren bir sprey ile ölçülmesidir.”

Gerçekçi olalım – kim gerçekten sadece o kadar kısa bir süre için tavasını püskürtüyor? Yine de, ne kadar süreyle kullandığınıza dikkat etmeniz şartıyla, bu ürünleri kullanmanın porsiyon kontrolüne yardımcı olabileceğini söylüyor. Bir saniyenin üçte biri kadar süren bir spreyin tipik olarak yaklaşık 2,5 kalori olduğunu ve bir tavayı kaplamanın üç ila dört saniye sürdüğünü düşünürseniz, bu yaklaşık 22,5 ila 30 kalori anlamına gelir. Neredeyse sıfır kalorili bir çözüm olmasa da, 1 yemek kaşığı zeytinyağındaki 119 kaloriden hala büyük bir fark var.

Aşırıya kaçmadığınız ve yalnızca 5 saniye veya daha kısa süreyle püskürttüğünüz sürece, pişirme spreyi çok daha az yağ kullanmanıza yardımcı olabilir ve böylece daha düşük kalorili bir yemek elde edersiniz. Bununla birlikte, tüm pişirme spreylerinin eşit yaratılmadığını unutmayın. Amerikan Kalp Derneği’ne (AHA) göre, yemek pişirmek için en sağlıklı yağlardan bazıları zeytinyağı, avokado yağı, kanola yağı ve üzüm çekirdeği yağıdır. AHA, trans yağ içermeyen ve yemek kaşığı başına 4 gramdan az doymuş yağ içeren yağların seçilmesini önerir.

Sonraki